Gemidekiler Türkiyeye geldi

Yardım gemisine düzenlenen saldırıda yaralanan ve ölenler Türkiye'ye geldi.

Gemidekiler Türkiyeye geldi

İstanbul'a indikten sonra Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, 19 yaralı ve 466 yolcuyla Türkiye'ye dönen yardım gönüllüleri arasında eksikler olduğunu söyledi.Bülent Yıldırım, şu açıklamayı yaptı: ''Şu ana kadar bize 9 şehit cenazesi verdiler ama bizdeki liste daha kabarık. Kayıplar var. 38 yaralıyı doktor arkadaşlar elleriyle teslim etti, dönüşte bize 21 yaralı var diyorlar.''

1/ 11
Gemidekiler Türkiyeye geldi

İHH BAŞKANI YAŞANANLARI ANLATTI

"Arkadaşlarımızdan biri teslim olduktan sonra vuruldu. Bazı arkadaşlarımızı denize attılar. Askerlerini tedavi eden doktoru bile kurşunladılar."

2/ 11
Gemidekiler Türkiyeye geldi

SABAHA KARŞI GELDİLER

Gazze'ye yardım götüren ve İsrail'in saldırısına uğrayan gemilerdeki gönüllüleri taşıyan uçaklardan ilki, İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi. Gönüllülerin bir bölümü, Atatürk Havalimanı'ndan ambulanslarla Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.THY'ye ait 3 uçakla gelen 466 gönüllüyle birlikte, onlara yardımcı olmak amacıyla İsrail'e giden 4 milletvekili de Atatürk Havalimanı'na geldi.

3/ 11
Gemidekiler Türkiyeye geldi

UÇAKLAR İSRAİL'DEN KALKMADI, BEKLEDİ...

360’tan fazlası Türk, diğerleri çeşitli ülkelere mensup 490 yolcuyu ve 9 cenazeyi taşıyan THY'e ait 3 yolcu uçağı gece geç saatlerde Ben Gurion Havaalanı'ndan İstanbul'a doğru yola çıktı. Uçaklar 7 aktivistin tutuklanmasının talep edilmesi nedeniyle gecikmeli kalktı.

İsrail’in gemilere düzenlediği askeri operasyonda saldırıya uğrayan ve yaralanan İsrail askerleri adına, İsrail Adalet Yüksek Mahkemesi’ne de, 'suçluların' İsrail yasalarına göre yargılanmadan bırakılmamaları yolunda bir başvuru yapıldı. Başvuruda bulunanların, "kendilerine saldırıda bulunan 7 kişinin bırakılmamasını talep ettikleri" belirtildi.

4/ 11