Gerçek polis inanmadı, sahte polis evini bile sattırdı

Gerçek polis inanmadı, sahte polis evini bile sattırdı

Adana'da telefonla arayıp kendini polis olarak tanıtan dolandırıcıya inanarak PTT şubesine gidip 10 bin lira para yatıran yaşlı kadın, dolandırılmasına engel olmaya çalışan gerçek polise inanmayınca, evini de sattırıp 100 bin lira parayı çöp kutusuna bırakarak dolandırıcılara kaptırdı.

1/ 9
Gerçek polis inanmadı, sahte polis evini bile sattırdı

Edinilen bilgiye göre, olay Çukurova ilçesine bağlı, Huzurevleri Mahallesi'nde 27 Nisan 2016 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre, 64 yaşındaki Leyla Tatik'in sabahleyin telefonu çaldı. Yaşlı kadın telefonunu açtığında kendisini komiser Fatih olarak tanıtan kişi, kimlik bilgilerinin bölücü terör örgütü PKK'nın eline geçtiğini, PKK'ya Leyla Tatik ismiyle yardım ve yataklık yapıldığını, bunu önlemek için gizli bir operasyon yaptıklarını ancak operasyonun devamı için para yatırması gerektiğini, paranın devlet güvencesinde olduğunu, operasyondan sonra paranın geri verileceğini, para yatırdığını da kimseye söylememesi gerektiğini ve operasyonun çok gizli olduğunu söyledi. Leyla Tatik ise ev hanımı olduğunu ve hiç parası olmadığını söyledi. Bunun üzerine sahte komiser, "Bu senin için hayat meselesi, para yatırmazsan hayatın kararır, git nereden buluyorsan bul bize para yatır" dedi.

2/ 9
Gerçek polis inanmadı, sahte polis evini bile sattırdı

Yaşlı kadın telefonu kapatmadan komşularına giderek eşinin hasta olduğunu söyleyip para toparlamaya başladı. Kadın bu yöntemle 10 bin lira toparlayarak PTT şubesine gitti.

10 BİN LİRAYI HESABA YATIRDI

Leyla Tatik, 10 bin lira parayı kendisine bildirilen hesaba yatırdı. Ancak PTT şubesinde bu tür dolandırıcılıkları önlemek için görev alan sivil polis, kadının hareketlerinden şüphelenerek görevliye polis olduğunu söyleyip, kadının gönderdiği parayı bloke etmesini söyledi. Polis daha sonra kadının yanına giderek kendilerinin polis olduğunu söyleyip, "Siz sürekli telefonda konuşuyorsunuz ve çok tedirginsiniz kimle konuşuyorsunuz" diye sordu. Tatik gerçek polisin polis olduğuna inanmayarak, "Size ne benim işime karışmayın hem siz polis değilsiniz" dedi. Polis telefonu kapatmasını isteyince kadın telefonu kapatıyormuş gibi yaparak çantasına koyup gerçek polisi sahte polise dinletti. Bir süre böyle polisi dinlettikten sonra hesaba bloke konulduğunu öğrenen sahte polis, kadın telefonu tekrar kulağına götürdüğünde, "Bak, başına çok büyük bela gelecek hemen hesaptaki blokeyi kaldır" dedi.

3/ 9
Gerçek polis inanmadı, sahte polis evini bile sattırdı

"İŞİN İÇİNDE FETÖ VE PDY DE VAR"

Ancak gerçek polis kadına telefonu kapattırıp, gerçek polis olduğuna inandırmaya çalıştı. Bir türlü gerçek polise inanmayan kadın uzun uğraştan sonra polis olduğuna inanmış gibi yaptı. Emniyete götürülen yaşlı kadın ifadesi alındıktan sonra evine bırakıldı. Kadın gerçek polise inanmayarak sahte polisle görüşmeye devam etti. Yaşlı kadına sahte polis bu kez PKK'nın yanı sıra işin içinde FETÖ ve PDY'nin de olduğunu kimlik bilgileriyle Mavi Bulvar'da ev alıp sattıklarını bu nedenle acilen kendi evini satıp parasını belirlenen adrese getirmesini istedi.

4/ 9