Gökyüzünün demir kartalları

Gökyüzünün demir kartalları

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelede en önemli vurucu gücü olan taarruz helikopteri pilotlarının da yetiştirildiği Kara Havacılık Okul Komutanlığı, kapılarını açtı.

1/ 21
Gökyüzünün demir kartalları

Kara Havacılık Okul Komutanlığı, dünyanın en önemli kara havacılık okullarından biri olarak gösteriliyor. Okulda, ileri teknolojiler kullanılıyor ve titizlikle hazırlanıp her yıl yenilenen programlarla, gece gündüz demeden her türlü arazi ve hava şartında harp edecek pilotlar yetiştiriliyor. Verilen eğitimin kalitesi nedeniyle çok sayıda yabancı ülke, bu okulu tercih ediyor ve ücreti karşılığında personelini eğitim almak üzere Kara Havacılık Okul Komutanlığı'na gönderiyor.

2/ 21
Gökyüzünün demir kartalları

Kara Harp Okulu'ndan mezun olup havacı olmak isteyen kursiyerler, 1 yıl sürecek zorlu eğitime AB-206 tipi helikopterlerle başlıyorlar. Uzun süren teorik eğitimlerin ardından öğretmenleriyle uçup deneyim kazanan pilotlar, yalnız uçacak deneyimi edindikten sonra “kırmızı fular” takmaya hak kazanmak için yalnız uçuyorlar.

3/ 21
Gökyüzünün demir kartalları

AB-206'nın ardından UH-1 genel maksat helikopterini kullanmaya başlayan pilotlar, okulda her türlü şartta başarıyla uçabilecek şekilde yetiştiriliyorlar. “Emercensi” tabir edilen acil durum eğitimleri de alan kursiyerler, olası bir teknik arıza veya saldırı durumunda ne yapmaları gerektiğini en iyi şekilde öğreniyor.

4/ 21