Görüşme sona erdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal ile biraraya geldi.

Görüşme sona erdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ı evinde ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'nu taşıyan ''TBMM 45'' plakalı araç, saat 14.25'te Baykal'ın evinin bulunduğu Beysukent Angora Evleri'ndeki siteye geldi. Ziyarette CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in de katıldı.

1/ 6
Görüşme sona erdi

KILIÇDAROĞLU: KIRGINLIK SÖZ KONUSU DEĞİL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Deniz Baykal'a yaptığı görüşme sonrasında basının sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ın kendilerini kutladığını belirterek, ''Kurultaydan son derece memnun. Bize bazı önerileri oldu. O önerileri de tabii dikkate alacağız. Güzel bir sohbet oldu. Herhangi bir kırgınlık söz konusu değil'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Beysukent Angora Evlerindeki konutunda eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından Angora Evlerinden ayrılan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

2/ 6
Görüşme sona erdi

Baykal'ı ''çok iyi gördüğünü'' ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Bizi kutladı. Kurultaydan son derece memnun. Bize bazı önerileri oldu. O önerileri de tabii dikkate alacağız'' dedi.
Yarın Zonguldak'a gideceğini söylediğini anlatan Kılıçdaroğlu, Baykal'a 'sık sık gelebilir miyim, başvurabilir miyim?' dediğini, Baykal'ın da kendisine 'Bundan onur duyarım' diyerek karşılık verdiğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, ''Son derece keyifli bir sohbetimiz oldu. Son derece iyi ve moralli gördüm. Bundan da çok mutlu oldum'' dedi. Bir gazetecinin ''Daha önce 'kırgınım' diye bir açıklaması olmuştu. Bir kırgınlık hissettiniz mi?'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ''Hayır, hayır. Son derece güzel, keyifli. Çay, kahve içtik. Olcay Hanım ikramlarda bulundu. Son derece mutluyum. Güzel bir sohbet oldu. Herhangi bir kırgınlık söz konusu değil. Sayın Genel Başkan hem Türkiye olaylarını hem kurultayımızı yakından izlemiş. Onları da zaten gördük. Bir, iki konuda kendisinin görüşlerini aldım'' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, hangi konularda Baykal'dan görüş aldığı sorusuna ise ''Onlar ayrı ayrı'' yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından CHP Genel Merkezi'ne gitti.

3/ 6
Görüşme sona erdi

KILIÇDAROĞLU: BAYKAL İLE HER ORTAMDA GÖRÜŞECEĞİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendisine geçmişten örnekler vererek geleceğe yönelik hedefler göstereceğine inandığını belirterek, ''Belki de olası sıkıntıları aktaracaktır. Sayın Baykal ile her ortamda görüşeceğiz. Sıkıştığım zaman görüşeceğim, görüşlerine ihtiyaç duyduğum zaman görüşeceğim. Sıcak ve samimi ilişkimizi bütün aşamalarda sürdüreceğiz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'ne gitmek üzere Çukurambar'daki evinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile yapacağı görüşmenin içeriğine ilişkin sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, daha önce randevu talebinde bulunduğunu, Baykal'ın da bu talebe olumlu yanıt verdiğini belirterek, şunları söyledi:

4/ 6