Gözyaşları sel oldu

Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sadık Yeniekinci’nin cenaze töreninde gözyaşı sel oldu.

Gözyaşları sel oldu


Hakkari Şemdinli’de şehit düşen 4 askerden biri olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Sadık Yeniekinci’nin cenaze töreninde gözyaşı sel oldu. Şehit Yeniekinci, memleketi Gaziantep’e toprağa verildi…

1/ 11
Gözyaşları sel oldu

Yüzlerce kişinin katıldığı şehit cenazesinde, şehit ailesi fenalık geçirdi… Şehit eşi Fatoş Yeniekinci ayakta durmakta zorlanırken, oğlunu bir an olsun kucağından indirmedi.Şehit eşi Fatoş Yeniekinci, oğlu Mustafa’ya, babasının tabutu başında fotoğrafını göstererek “Bak oğlum baban şehit oldu” dedi. Mustafa ise cenaze töreni boyunca babasının fotoğrafını elinden düşürmedi.

2/ 11
Gözyaşları sel oldu

Gaziantep Ulu Camide düzenlenen törene, şehit uzman çavuşun ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, Gaziantep milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Özlem Müftüoğlu, Mehmet Erdoğan, Hasan Özdemir ve Akif Ekici, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Taci Kurul, askeri ve idari erkan ile vatandaşlar katıldı.

3/ 11
Gözyaşları sel oldu

Şehidin annesi Fatma Yeniekinci, tören sırasında hayatta kalan tek oğlu olan Ali Yeniekinci'ye sarıldı, ondan askere gidip ağabeyinin intikamını almasını istedi. Ali Yeniekinci ise gözyaşları içinde annesine söz verdi.

4/ 11