Gül İngilteredeki fotoğraflarını paylaştı

Gül İngilteredeki fotoğraflarını paylaştı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçen hafta İngiltere'ye gerçekleştirdiği ziyaretine ilişkin izlenimlerini ve bazı fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Twitter aracılığıyla takipçileri ile paylaştı. Gül, Royal Albert Hall'da büyüleyici bir klasik müzik konseri dinlediklerini, Kraliçe'nin konser için kendi locasını tahsis ettiğini yazdı.

1/ 21
Gül İngilteredeki fotoğraflarını paylaştı

Fotoğraflardaki ayrıntıları ve bu ülkedeki programlarını takipçilerine aktaran Gül, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in onuruna verdiği yemeğe katılan Prenses Anne'den bahsederken, “Kendisi binicilikte olimpiyat altın madalyası kazanmış iyi bir binici ve şu an Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin en kıdemli üyelerinden birisi” ifadelerini kullandı.

2/ 21
Gül İngilteredeki fotoğraflarını paylaştı

Ziyareti sırasında atlı arabalarla “The Mall Bulvarı”ndan Buckingham Sarayı'na geçişleri sırasında yol boyunca birçok İngiliz, Türk ve diğer ülkelerden gelen turistin bayraklar sallayarak kendilerini selamladığını anlatan Cumhurbaşkanı Gül, Royal Albert Hall'da büyüleyici bir klasik müzik konseri dinlediklerini, Kraliçe'nin konser için kendi locasını tahsis ettiğini de belirtiyor. Cumhurbaşkanı Gül, Twitter'daki hesabında ziyaretine ilişkin şunları paylaştı:

3/ 21
Gül İngilteredeki fotoğraflarını paylaştı

“Başbakan Cameron ile Downing Street 10 Numara'da güzel bir görüşme yaptık. Kraliçe bize ilk gittiğimiz gün aile içinde dar katılımlı bir öğle yemeği verdi. Ve salonun girişinde Türk-İngiliz tarihi ile ilgili bazı vesikalar ile Osmanlı Sultanları tarafından verilen hediyeleri gösterdi.

4/ 21