Güle Kürtçe karşılama

Abdullah Gül, Mardin Artuklu Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış törenine katılmak üzere geldiği Mardin'de Kürtçe, pankartlarla karşılandı.

Güle Kürtçe karşılama

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kürtçe eğitime izin verilen ve Türkiye'de Yaşayan Diller Enstitüsü kurulan Mardin Artuklu Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış törenine katılmak üzere eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte geldiği Mardin'de Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Suryanice pankartlarla karşılandı.

1/ 26
Güle Kürtçe karşılama

Gül'ün gelişinden önce Madin'in AK Parti'li Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu kentin ana caddelerine Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice, 'Sayın Cumhurbaşkanımız hoşgeldiniz' yazılı pankartlar astırdı.

2/ 26
Güle Kürtçe karşılama

Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyareti nedeniyle Mardin'de çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Valilik çevresindeki binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirildi. Nişancılar ellerinde dürbünlerle sürekli çevreyi gözetledi.

3/ 26
Güle Kürtçe karşılama

Gül'ün ziyareti nedeniyle eski Mardin'in kent merkezi tamamen araç trafiğine kapatıldı. Çok sıkı önlemler alınırken, aralarında çocuklar ve çarşaflı kadınlarında bulunduğu kişiler, yeni valilik binasının açılışıın yapılacağı tören alanına alınırken, üzerleri tek tek arandı.

4/ 26