Gülenin kardeşi vefat etti

Gülenin kardeşi vefat etti

Ankara’da önceki gün tedavi gördüğü Fatih Üniversitesi Hastanesi’nde vefat eden Fethullah Gülen Hocaefendi’nin 66 yaşındaki kardeşi Hasbi Nidai Gülen, Erzurum’un Pasinler ilçesine bağlı Korucuk köyünde, gözyaşları içinde toprağa verildi.

1/ 20
Gülenin kardeşi vefat etti

Cuma günü Ankara’dan uçakla Erzurum’a getirilen Hasbi Nidai Gülen’in naaşı, Özel Şifa Hastanesi morguna kaldırılmıştı. Cenaze namazından bir saat önce morgdan alınan cenaze, Lala Paşa Camii’ne getirildi. Burada öğle namazını müteakiben, ilahiyatçı-yazar Mehmet Ali Şengül tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

2/ 20
Gülenin kardeşi vefat etti

Cenaze namazına Hasbi Nidai Gülen’in kardeşleri Salih, Seyfullah, Kutbettin ve Mesih Gülen, oğulları Fatih, Cüneyt ve Usame Gülen, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, işadamı İbrahim Polat, Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

3/ 20
Gülenin kardeşi vefat etti

Namazın ardından Gülen’in tabutu omuzlarda cenaze aracına kadar taşındı. Cenaze daha sonra toprağa verilmek üzere il merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Korucuk köyüne götürüldü. Hasbi Nidai Gülen’in naaşı aile kabristanında babası Ramiz Gülen’in yanına defnedildi. Mezar başında dualar edildi, Kur’an-ı Kerim okundu. Yakınları, sevenleri ve çok sayıda vatandaş, kardeş Gülen’in mezarına toprak attı. Taziyeye gelen vatandaşlar, mezarlıktan Korucuk köyü misafirhanesine kadar yürüdü. Burada taziyeye gelenlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

4/ 20