Günde 50 kaloriyle yaşıyordu

Charlotte Amos 11 yaşındayken arkadaşlarının kendisiyle dalga geçmesi yüzünden anoreksiya hastası oldu, 6 yıl mücadele etti. Doktorlar 17 yaşına geldiğinde yaşaması için kendisine 2 hafta verdi.

Günde 50 kaloriyle yaşıyordu

Dünyanın büyük bölümü obezite ile mücadele ederken bir kısmı da "Anoreksiya" hastalığı ile mücadele ediyor. Charlotte Amos 11 yaşındayken arkadaşlarının kendisiyle dalga geçmesi yüzünden anoreksiya hastası oldu, 6 yıl mücadele etti. Doktorlar 17 yaşına geldiğinde yaşaması için kendisine 2 hafta verdi.

 

1/ 7
Günde 50 kaloriyle yaşıyordu

Charlotte Amos 6 yıldır anoreksiya ile mücadele ediyordu. 11 yaşındayken kilolu bir kız olan Charlotte Amos’un kiloları ile okul arkadaşları dalga geçti. 

2/ 7
Günde 50 kaloriyle yaşıyordu

6 YIL MÜCADELE ETTİ

Okulda bir arkadaşının kendisine bağırmasının ardından genç kız hızlı bir şekilde kilo vermeye başladı. Başlarda kilo verdiği için çevresinden aldığı iltifatlar hoşuna gidince aynı hızla "yemek yememeye" ve kilo vermeye devam etti. 

3/ 7
Günde 50 kaloriyle yaşıyordu

"2 HAFTA DAHA YAŞAYABİLİR"

17 yaşına geldiğinde Charlotte 6 yıldır anoreksiya ile mücadele ediyordu. Genç kız sürekli yemek yemeyi reddediyor ve yatağından çıkmıyordu. Günde sadece 50 kalori yiyerek yaşıyordu. Haftalarca yemek yemeği reddeden kızın yaşaması için 2 hafta süre verildi.

BALEDEN MEN EDİLDİ HAYATI DEĞİŞTİ

6 yaşından beri bale eğitimin alan Charlotte’un  bale sınıfında bayılıp hastaneye kaldırılması genç kızın hayatını tümden değiştirdi. Vücut direncinin yok olması nedeniyle çok sevdiği baleden men edilen kızın dünyası başına yıkılmıştı. Ancak yaşadığı olay genç kızın hayata tutunmasına neden oldu. Ailesinin de desteği ile tedavi olmaya başladı. Tedavi için 3 ay hastaneye yattı. Bu süre zarfında günlük tutmaya başladı.

4/ 7