Güneydoğu karıştı!

Diyarbakır' da KCK duruşması için yürüyüş düzenleyen BDP'li gruba polis adliye önünde müdahale etti.

Güneydoğu karıştı!

Diyarbakır' da KCK duruşması için yürüyüş düzenleyen BDP'li gruba polis adliye önünde müdahale etti. Göstericiler polise havai fişek atarken, polis göstericileri gaz bombalarıyla dağıtmaya çalışıyor. Hakkari, Yüksekova ve Mardin Nusaybin'de de olaylar çıktı. Nusaybin'de göstericilerin attığı molotof kokteylli yoldan geçen bir vatandaşın ayağına isabet etti. Vatandaşın ayağı yandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, belediye binasına giren ve atılan gazlardan etkilenen kişilere yardım ederken fenalık geçirdi.

1/ 21
Güneydoğu karıştı!

Baydemir, belediye binasına giren ve atılan gazlardan etkilenen kişilere yardım ederken fenalık geçirdi.

Belediyede müdahalesi yapılan Baydemir’in durumunun iyi olduğu belirtildi.

2/ 21
Güneydoğu karıştı!

DİYARBAKIR’da PKK’nın gizli şehir yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi (KCK/TM) davasındaki sanıklara destek vermek için BDP ve Demokratik Toplum Kongresi’nin düzenlediği miting ve yürüyüşün ardından olaylar çıktı. Adliye önünde toplanan gruplar, önlem alan polise taş, molotof ve havai fişekler atarken, duruşmanın yapıldığı adliye binası taşlandı. Polis grubu dağıtırken, kent savaş alanına döndü.

3/ 21
Güneydoğu karıştı!

Diyarbakır’da KCK/TM ana davasının görüldüğü sırada BDP ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK), davada yargılanan sanıklara destek vermek için İstasyon Meydanı’nda miting ve yürüyüş düzenledi. Bugün saat 13.00 sıralarında başlayan mitinge BDP Genel Başkanı Selahatin Demirtaş, yardımcısı Gültan Kışanak, milletvekilleri Sırrı Sakık, Bengi Yıldız, Pervin Buldan, Hasip Kaplan, Osman Özçelik, Hamit Geylani, Şerafettin Halis, Sabahat Tuncel, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, DTK Genel Başkanı Ahmet Türk, yardımcısı Aysel Tuğluk ile çevre il ve ilçelerden gelen yaklaşık 40 bin kişi katıldı.

4/ 21