Hainler 9 TIR yaktı

Hainler 9 TIR yaktı

Bitlis- Diyarbakır Karayolu’nu dün Buzlupınar Tünelleri mevkiinde bir süre kesen, kaçmaya çalışan araçlara ateş açarak 1 polis ve 1 öğrenmeni yaralayan PKK’lı teröristlerin, tünel içinde ve yol güzergahında 9 TIR’ı yaktığı ortaya çıktı. Bitlis Valisi Ahmet Çınar, tünellerde birinin açılarak gidiş- gelişin buradan sağlandığını, diğer tünel ile arazide tuzaklanan patlayıcıları temizleme çalışmaları ve operasyonların sürdüğünü söyledi.

1/ 7
Hainler 9 TIR yaktı

PKK, Bitlis- Diyarbakır karayolunda tünellerde 7 TIR yakmış. Bir grup terörist, dün saat 08.00 sıralarında Bitlis kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Buzlu Pınar Tünelleri Mevkii’nde yolu keserek araçları silah tehdidiyle durdurdu. Teröristler, araçlardan indirdikleri kişileri toplayıp kimlik kontrolü ve örgüt propagandası yapmaya başladı. Bu sırada tayini çıktığı için özel otomobiliyle Gaziantep’ten eşi ve 7 yaşlarındaki çocuğu ile birlikte Van’a giden polis memuru Mehmet Dağlı yolun kesildiğini fark edip aracıyla uzaklaşmaya çalışırken teröristlerin açtığı ateşle omzundan yaralandı. Yine arkadaşlarıyla Siirt’ten Bitlis yönüne giderken teröristlerin yolu kestiğini görüp geri dönerek uzaklaşmaya çalışan öğretmen  Mehmet Cemal Kartal’a teröristlerin açtığı ateşle yaralandı. Polis Mehmet Dağlı Bitlis’te, öğretmen Mehmet Cemal Kartal da Siirt’te tedavilerinin ardından taburcu edildi.

2/ 7
Hainler 9 TIR yaktı

TUZAKLARA KARŞI ÖZEL TİM DAĞDAN İNDİRİLDİ 

Buzlu Pınar Tünelleri’nde yol kesen 9 kişilik PKK’lı terörist grubunun etkisiz hale getirilmesi için Bitlis- Diyarbakır karayolu çift yönlü trafiğe kapatılıp, hava destekli operasyon başlatıldı. Tuzağa çekme ihtimaline karşı da özel timler dağ yolundan bölgeye indirilmeye çalışıldı. Özel timleri fark eden teröristlerin bölgeden kaçması üzerine de helikopter desteği ile arama tarama çalışmalarına başlandı. Karayolu da servis yolundan geçiş verilerek ulaşıma açıldı.

3/ 7
Hainler 9 TIR yaktı

VALİ ÇINAR: ZARAR VERİLEN ARAÇ SAYISI 11

Bitlis Valisi Ahmet Çınar, dün PKK'lı teröristlerin zarar verip, ateşe verdiği araç sayısının 11 olduğunu söyledi. Vali Çınar bölgedeki operasyonların sürdürüldüğünü belirterek şöyle dedi: 

"Tünel içinde ve yol güzergahında 9 TIR, 1 kamyon ve Devlet Su İşlerine (DSİ) ait bir kamyonet teröristlerce tahrip edildi.

4/ 7