Hakkari'de PKK'ya bir darbe daha !

Hakkari'de PKK'ya bir darbe daha !

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sürdürülen operasyonlarda PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve cephane ele geçirildi. Çukurca'da 4 terörist etkisiz hale getirildi.

1/ 7
Hakkari'de PKK'ya bir darbe daha !

Hakkari Tümümen Komutanlığı tarafından Yüksekova İlçesi'ndeki Dilekli Hisar Dağı bölgesine arazi arama-tarama operasyonu sürdürülürken bu sabah Şehit Yüzbaşı Özgür Çevik Tepesi ve çevesinde teröristlere ait silah ve malzemeler ele geçirildi. Hakkari Dağ ve Komando Tugayı timleri tarafından ele geçirilen silah ve malzemeler şöyle:

2/ 7
Hakkari'de PKK'ya bir darbe daha !

"1 LCD televizyon, 3 Hilt, 2 adet 1500 watt gücünde UPS, 1 akü, 30 adet el bombası, 2 adet gaz filtresi, 2 adet Dragunov marka keskin nişancı tüfeği, 1 adet av tüfeği, 1 adet 12.7 Doçka, 1 adet 14.5 Doçka yedek namlusu, 1 adet kandil, 1500 adet 12.7 milimetre çapında mühimmat, ögütsel dokümanlar, ana kontrol telsizi, çeşitli yiyecek malzemeleri."

3/ 7
Hakkari'de PKK'ya bir darbe daha !

4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki operasyonda bölücü terör örgütü mensubu dört terörist etkisiz hale getirilmiş, bir Doçka uçaksavar makineli tüfeği, 640 Doçka uçaksavar makineli tüfeği fişeği ele geçirilmiş, üç el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiştir” denildi.

 

4/ 7