Hakkaride erken nevruz

Hakkari'de nevruz bayramını bir kaç gün önceden böyle kutladı.

Hakkaride erken nevruz

Barış ve Demokrasi Partisi'nin organize ettiği ilk Nevruz etkinliği Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde düzenleniyor. Binlerce kişinin katılması beklenen etkinlikler için polisin yanı sıra BDP de önlemler aldı.

1/ 19
Hakkaride erken nevruz


Eski şehir stadında düzenlenen etkinliklerde Nevruz ateşini BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak yaktı. BDP'li vekiller daha sonra beyaz güvercin uçurdu.

2/ 19
Hakkaride erken nevruz

İki noktada arama

Sabah saatlerinden itibaren etkinliğin yapılacağı alana akın edenler için iki ayrı arama noktası oluşturuldu. Kadınların ve erkeklerin ayrı ayrı arandığı polis noktasından sakıncalı görünen malzeme ve afişleri toplandıktan sonra BDP Gençlik Kolları tarafından oluşturulan ikinci arama noktasına geçildi.

Ancak bazı kişilerin yine de Öcalan posterleri açtığı görüldü.

3/ 19
Hakkaride erken nevruz

Yüksekova ilçe merkezinde ise sabah saatlerinden itibaren hayat normal olarak başladığı gözlendi. İşyerlerinin açık olduğu ilçeye çevre il ve ilçelerden çok sayıda polis takviye olarak gönderildiği öğrenilirken, kutlamaların yapılacağı alan çevresinde ise çok yoğun bir güvenlik önleminin alınmadığı gözlendi.

Etrafı tel örgülerle kapalı eski şehir stadadının ortasına ise üzerinde "Nevruz" yazılı bir meşalenin yerleştirildiği görüldü.

4/ 19