Hakkaride olaylar çıktı

Hakkari'de Öcalan lehine slogan atan gruba polis müdahele etti.

Hakkaride olaylar çıktı

Sokaklarda ateş yakıp, barikat kuran ve kendilerine taş atan göstericilere, polis gözyaşartıcı bombayla müdahale etti.

1/ 10
Hakkaride olaylar çıktı

Bugün sabah saatlerinde, Cengiz Topel Caddesi'nde toplanan kalabalık, terör örgütü PKK'nın kuruluş yıldönümü ve terörisbaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarına dikkat çekmek amacıyla çarşı merkezinde gösteri yapmaya başladı.

Ateş yakıp sloganlar atan ve yollara barikat kuran 30 kişinin dağılması için polis uyarılar yaptı. Uyarılara rağmen dağılmayan göstericiler polise taşla karşılık verdi. Bunun üzerine polis, göstericelere gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti. Çıkan olaylarda bazı bankaların camları da göstericiler tarafından atılan taşlarla kırıldı.

2/ 10
Hakkaride olaylar çıktı

Bu arada bayramın dördüncü günü olması nedeniyle kent merkezinde açık olan bazı işyerleri de çıkan olaylar yüzünden kepenklerini kapatmak zorunda kaldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ilçede olaylar ara sokaklarda devam etti.

3/ 10
Hakkaride olaylar çıktı

MERSİN BUGÜN DE KARIŞTI

Bugün saat 14.00 sıralarında da aynı semtte, ara sokaklarda biraraya gelen 200 gösterici, yine sloganlar atarak Siteler Polis Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti. Polis, yasadışı gösteri yapan grubu, dağılmaları yönünde uyardı. Polisler, uyarılara rağmen dağılmayan kalabalığa panzerlerle müdahale etti. Müdahaleyle, göstericeler ara sokalara dağıldı.

4/ 10