Hakkarideki olaylar esnafa zarar verdi

Hakkari'de çıkan çatışmalar sonunda esnaf dükkanları zarar gördü.

Hakkarideki olaylar esnafa zarar verdi

Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğusu'nda yaşanan toplumsal olaylar sonunda esnafları da isyan ettirdi. Olaylar sırasında zarar görmemek için kepenklerini kapatmak zorunda kaldıklarını ve baskı gördüklerini anlatan esnaf temsilcileri büyük zarara uğradıklarını söylüyor. Esnaf bir an önce bu gösterilerin son bulmasını ve ekonomik hayatın normale dönmesini istiyor.

1/ 22
Hakkarideki olaylar esnafa zarar verdi

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VESOB) Başkanı Hüsamettin Çelik, izinsiz gösterilerin bölgedeki esnafa büyük bir darbe vurduğunu belirterek, “Bu tip yasa dışı gösteriler nedeniyle hem halkımız, hem de esnafımız mağdur olmaktadır” dedi.

2/ 22
Hakkarideki olaylar esnafa zarar verdi

Van ve ilçelerindeki yasa dışı gösterilere artık esnafın büyük tepki göstermeye hazırlandığını anlatan Çelik, son günlerde kent merkezi ve ilçelerde yaşanan olaylar nedeniyle esnaf ve sanatkarın huzurunun kaçtığını, çok sayıda iş yerinin zarar gördüğünü vurguladı. Esnafın olaylar nedeniyle mağdur olduğunu ifade eden Çelik, şunları söyledi:

3/ 22
Hakkarideki olaylar esnafa zarar verdi

“Bu tip yasa dışı gösteriler nedeniyle hem halkımız, hem de esnafımız mağdur olmaktadır. Can ve mal güvenliği olmayan esnaf kepenk kapatmak zorunda kalıyor, kepenk kapattığı gün iş yapamayan esnaf, cam ve tabelaları kırılması nedeniyle zarar görüyor. Demokratik açılım sürecinin yaşandığı bu günlerde ortaya çıkan yasa dışı gösteriler bölgeye zarardan başka bir fayda sağlamayacaktır.

4/ 22