Halk meydanları terk etmiyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine tepki için 81 kentin meydanlarında toplanan vatandaşlar 'demokrasi nöbeti'ni sürdürüyor.

Halk meydanları terk etmiyor

İstanbul

Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydanı'na kurulan "15 TemmuzDemokrasi Kürsüsü"nde, tarihçi-yazar Prof. Dr. Erhan Afyoncu ile gazetecilerMurat Yetkin ve Akif Beki vatandaşlara hitap etti. Afyoncu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi vatandaşların, gösterdikleri birlik ve beraberlikle Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birine imza attığını söyledi.

1/ 38
Halk meydanları terk etmiyor

Murat Yetkin de 15 Temmuz gecesi darbe yanlısı askerlerin Doğan Medya Center binasına girmesine değindi. Akif Beki ise 15 Temmuz gecesi Frankfurt'ta bulunduğunu belirterek, Türkiye'de olamamaktan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

2/ 38
Halk meydanları terk etmiyor

İzmir

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren İzmirliler, Konak Meydanı'ndaki "demokrasi nöbeti"ni sürdürdü.

3/ 38
Halk meydanları terk etmiyor

Bitlis

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) başarısız darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okuttu. TOKİ camisinde bir araya gelen Ahıska Türkleri ve Türk Kızalıyı Ahlat Şubesi yetkilileri, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.

4/ 38