Halk pazarını birbirine kattı !

Halk pazarını birbirine kattı !

Samsun'da bir elektrik şirketine ait helikopterin halk pazarı üzerinde alçak uçuş yapması sonucu, üzerine pazar şemsiyesi düşen esnaf yaralandı, pazar yerinde hasar oluştu. Bir esnaf, "Helikopteruçuyordu. Biz de darbe oluyor zannettik. Korkudan ödümüz patladı. Her şey birbirine girdi. Adama 'git' diyoruz, adam yine geldi" dedi.

1/ 8
Halk pazarını birbirine kattı !

Samsun'un İlkadım ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi'nde elektrik santralinden havalandığı belirtilen bir helikopter, alçak uçuş yaptı. Helikopterin bir süre havada kalması sonucu oluşan rüzgarın etkisiyle santralin bitişiğinde bulunan halk pazarındaki tezgahlar ve şemsiyeler devrildi. 

 

2/ 8
Halk pazarını birbirine kattı !

Bir şemsiyenin devrilmesi sonucu esnaf Nur Gündüz (50) yaralandı. Hafif yaralanan Gündüz ambulansla kaldırıldığı Gazi Devlet Hastanesindeki tedavinin ardından taburcu edildi. Helikopterin oluşturduğu rüzgar nedeniyle pazar yerinde hasar oluştu. Gündüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah pazar yerini kurduklarını ve satış yaptıklarını söyledi.

3/ 8
Halk pazarını birbirine kattı !

'DARBE OLUYOR SANDIK'

Helikopterin santralden havalandığını belirten Gündüz, "Birden bir rüzgar, fırtına esti. Helikopter santralin üstünde durdu. Tezgahlarımız, şemsiyelerimiz uçtu. Biz de korktuk, şemsiyeler savruldu, belime şemsiye vurdu. Bir tane mi, iki tane mi bilmiyorum.

4/ 8