Hastanede terör!

Hastanede terör!

Karaman'da mutfakta bulduğu çamaşır suyunu içtiği için zehirlenen 1 yaşındaki kızı Melike’yi hastaneye getiren 23 yaşındaki İsmail Ö. ve kardeşi, yeterli müdahale etmedikleri iddiasıyla sağlık görevlilerini bıçakla rehin almaya kalkıştı. Polis tarafından etkisiz hale getirilerek gözaltına alınan iki kardeş, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

1/ 11
Hastanede terör!

YOLDA AMBULANSA ALINDI

Karaman’a bağlı Yeşildere beldesinde, 1 yaşındaki Melike Ö. dün evde oynadığı sırada mutfakta bulduğu çamaşır suyunu içti. Bir süre sonra mutfağa gelen İsmail Ö., kızını mutfakta baygın halde buldu. İsmail Ö., çamaşır suyu içtiğini fark ettiği kızını otomobille hastaneye götürmek için yola çıkarken ambulans da çağırdı. Minik Melike yolda ambulansa alınarak Karamanoğlu Mehmetbey Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. İsmail Ö. ve kardeşi 21 yaşındaki Ahmet Ö. de otomobille hastaneye gitti.

2/ 11
Hastanede terör!

CAMLARI KIRDIĞI, BIÇAĞI SALLADI

Minik Melike’nin tedavisi sırasında sağlık görevlilerinin yeterli müdahalede bulunmadıklarını öne süren İsmail Ö., önce hastanenin camlarını kırdı. Sinirlerine hakim olamayan İsmail Ö., daha sonra üzerinde bulundurduğu bıçağı rastgele sallayıp, sağlık görevlilerine saldırarak onları rehin almak istedi. Bunun üzerine hastaneye çok polis ekibi sevk edildi.

3/ 11
Hastanede terör!

Sağlık görevlileri ve hastaları dışıra çıkaran polis, İsmail Ö. ve yanında bulunan kardeşi Ahmet Ö.’yü sakinleştirmek istedi. İsmail Ö. sakinleşmeyince polis müdahale ederek etkisiz hale getirdi. Ardından iki kardeş gözaltına alındı. Şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

4/ 11