Hayaller Ülkesi

Tunus, Akdeniz'in eşsiz doğal güzelliklerinin yanında uçsuz bucaksız çölleriyle ideal bir tatil cenneti.

Hayaller Ülkesi

İstanbul'a uçakla yaklaşık 2 saat mesafedeki Tunus, Akdeniz'in eşsiz doğal güzelliklerinin yanında uçsuz bucaksız çölleri, binlerce yıllık tarihi mirası ve sıcakkanlı insanlarıyla ideal bir tatil cenneti. Başta Fransa olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinden turistin son yıllardaki favorisi olan Tunus'da biz de kısa bir yolculuk yaptık. İşte "Hayaller Ülkesi"nden birkaç enstantane...

1/ 39
Hayaller Ülkesi


1956'da Fransa'dan bağımsızlığını kazanan Tunus'un yüzde 99'u müslüman. Arapça ve Fransızca'nın konuşulduğu ülke, Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Tunus halkı Türklere adeta hayran. Herhangi bir dükkana girdiğinizde Türk olduğunuzu söylerseniz akan sular duruyor. Halk arasında Mustafa Sandal ve Sibel Can'ı neredeyse tanımayan yok!

2/ 39
Hayaller Ülkesi


Ülkenin en büyük uluslararası havalimanına da ismini veren Kartaca harabeleri, başkent Tunus'daki en önemli tarihi eserlerden birisi. Fenikeliler tarafından millattan önce kurulan antik kent, M.Ö. 146-149 yıllarında Roma ile Fenikeliler arasında çıkan savaşta yakılıp yıkılmış. Ancak yerleşim yerine ait gözetleme kuleleri ile binaların bir kısmı günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış.

3/ 39
Hayaller Ülkesi


Başkent Tunus'a 20 Km. uzaklıkta bulunan Sidi Bou Said kasabası her mevsim turistlerin akınına uğruyor.

4/ 39