Hazreti İsa’nın fiziksel özellikleri

Hazreti İsa’nın fiziksel özellikleri

HAZRETİ İSA KİME BENZİYOR? 35 YAŞINDA, UZUN BOYLU, İRİ YAPILI, KIVIRCIK SAÇLI…

1/ 21
Hazreti İsa’nın fiziksel özellikleri

2000 yıl önce çarmıha gerilerek öldürülen Hazreti İsa İslam inancana göre aslında hala yaşıyor, o göğe yükseldi ve bir gün mutlaka yeryüzüne inerek düşmanları ile savaşacak. İsa’nın yeryüzüne geliş tarihi belli değil ancak İslam kaynaklarına göre İsa peygamber ahir zamanda yani kıyamet alametlerinin iyice çoğaldığı dönemlerde yeryüzünde olacak. Peki İsa geldiğinde onu kimler nasıl tanıyacak?

2/ 21
Hazreti İsa’nın fiziksel özellikleri

Uzun boylu, geniş iri yapılı, uzun kıvırcık ve kızıla yakın saçları olan beyaz tenli biri. Bu tarif Hazreti İsa’nın özelliklerine uyuyor. Hazreti Muhammet yüzyıllar önce Hazreti İsa’nın yeryüzüne indiği zaman nasıl tanınacağını yakınlarına söylemişti. İslam uzmanlarının araştırmaları ile peygamberin hadisleri birleştirildiği zaman ortaya Hazreti İsa’nın tasviri çıkıyor. İsa’nın boyu orta boydan biraz daha uzun yani 1 metre 80 cm civarında, göğsü geniş ve iri yapılı, vücud teni beyaz, yüzü ise esmer, saçları omzuna kadar uzun ve kıvırcık rengi ise kızıla yakın. Fiziksel özelliklerinin yanı sıra Hazreti İsa yeryüzüne indiği zaman üzerinde hangi kıyafetler olacak bunlar da belli.

3/ 21
Hazreti İsa’nın fiziksel özellikleri

Hazreti Muhammet’in sözlerine göre İsa iki parçadan oluşan sarı renkte iki kıyafetle karşımıza çıkacak. Muhtemelen bu iki kıyafetin biri pantolon ya da şalvar cinsi bir alt giysisi diğeri ise göğsünü kaplayan gömlek, ceket tarzı bir kıyafet olacak. İsa yeryüzüne geldiği zaman üstü başı çok temiz olacak Hazreti Muhammet İsa’nın nasıl biri olduğunu şu sözlerle anlatıyor:

4/ 21