Hedef 1 milyon turist!

Ukrayna’nın en büyük ve en önemli seyahat fuarı olan ‘22. Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (UITT 2016) en görkemli tanıtım Türkiye’nin oldu.

Hedef 1 milyon turist!

Ukrayna’nın en büyük ve en önemli seyahat fuarı olan ‘22. Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (UITT 2016) en görkemli tanıtım Türkiye’nin oldu. Ukrayna temasları için başkent Kiev’de bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Türkiye standını ziyaret etti. Osmanlı askerinin Galiçya’ya gelişinin bu sene 100’üncü yılını andıklarını dile getiren Bakan Mahir Ünal, Türkiye standında yaptığı konuşmada Ukraynalı turist sayısını 1 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

DHA
 

1/ 11
Hedef 1 milyon turist!

Antalya’da düzenlenecek olan EXPO’ya Ukrayna’nın katılımıyla ilgili gerekli imzanın atıldığını belirten Bakan Ünal, içerisinde bulunduğumuz 2016 yılının Ukrayna ile ilişkilerde farklı ve yoğun bir yıl olacağını söyledi. Bakan Ünal’ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

“Ukrayna ile ülkemiz arasında, son dönemde gelişen ilişkilerimizin sosyal alanda, kültürel alanda ve turizm alanında da zirveye ulaştığı bir dönemdeyiz.

2/ 11
Hedef 1 milyon turist!

Ukrayna, bizim için sadece bir komşu ülke değil, yüksek düzeyli stratejik işbirliği yaptığımız bir ülkedir. 2016 yılı içerisinde hem Sayın Başbakanımız hem de Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığındaki heyetler, Ukraynalı muhatapları ile görüşmeler gerçekleştirdi. 2016 senesinin Ukrayna ile olan ilişkilerde farklı ve yoğun bir yıl olacağını bilhassa belirtmek isterim. Biz Türkiye olarak Ukrayna’dan gelecek olan misafirlerimize Türkiye’nin efsanevi misafirperverliğini sunmak istiyoruz.

3/ 11
Hedef 1 milyon turist!

Her seyyaha, her seyahat etme arzusu içinde yeni yerler, yeni insanlar, yeni tatlar, yeni mutfaklar keşfetmek, tarihe dokunmak, kültürel mirasa dokunmak için seyahat etmek isteyen ve Ukrayna’dan gelmek isteyen bütün misafirlerimize büyük bir misafirperverlik göstereceğimizden emin olabilirsiniz.”

“İki ülke arasındaki havayolu taşımacılığının son derece gelişmiş durumda olması sevindiricidir. Bugün THY, Ukrayna’ya 7’nci noktasını İvano-Frankivsk ile açıyor.

4/ 11