Heykeller uzaydan da görülebilecek

Kapadokya'ya uzaydan bile görülebilecek boyutlarda heykeller yerleştirildi..

Heykeller uzaydan da görülebilecek

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptığı ve uzaydan görülebilen heykelleri ile tanınan Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers, Kapadokya’daki yeni heykellerinin yapımını tamamladı. 15 bin ton taş kullanılan ve 200 kişinin çalıştığı heykeller, 400 kilometre yükseklikten görülebilecek.

1/ 13
Heykeller uzaydan da görülebilecek

Yaklaşık 10 yıldır ‘Hayatın Ritmi’ adlı projesiyle dünyanın 12 ülkesinde, ‘Google Earth’ programından ve uzaydan görülebilen heykeller yapan Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers, Kapadokya’da yaptığı yeni heykellerini tamamladı.

2/ 13
Heykeller uzaydan da görülebilecek

Geçtiğimiz yıl Kapadokya’da 3 heykel yapan Rogers, yeni heykellerinin tamamlanmasını Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ve heykellerin yapımında çalışan taş ustalarıyla birlikte kutladı.

3/ 13
Heykeller uzaydan da görülebilecek

Dev sütunların yer aldığı heykellerin bulunduğu Göreme Beldesine bağlı Karadağ Mevkii’nde gerçekleştirilen kutlama töreninde Mehter Takımı da konser verdi.

Törende konuşan Andrew Rogers, değişik ülkelerde insan yaşamından izler taşıyan heykeller oluşturduğunu ve bugüne kadar İsrail Arava Çölü, Şili Atacama Çölü, Bolivya Altiplano, Sri Lanka Krunegala Bölgesi, Avustralya’nın Geelong yöresi, İzlanda’nın Akureyri noktası ve Çin’deki Gobi Çölü’nde dev heykeller yaptığını söyledi.

4/ 13