Hiç kimseden şikayetçi olmadım

Hiç kimseden şikayetçi olmadım

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller, 28 Şubat soruşturması kapsamında, savcıya mağdur sıfatı ile ifade verdi.

1/ 13
Hiç kimseden şikayetçi olmadım

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çiller, savcının daveti üzerine geldiğini belirterek, Batı Çalışma Grubu tarafından o dönemki hükümetin özellikle DYP kanadının hedef seçildiğini ve ona yönelik çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Görüşlerini burada değil, Darbeleri Araştırma Komisyonu'na ileteceğini belirten Tansu Çiller Batı Çalışma Grubu'ndan şikayet olup olmadığının sorulması üzerine, "Hiç kimseden şikayetçi olmadım" dedi.

2/ 13
Hiç kimseden şikayetçi olmadım

Tansu Çiller, 28 Şubat soruşturması kapsamında, mağdur sıfatı ile ifade verdi. Çıkışta açıklamalarda bulunan Tansu Çiller o dönemki hükümetin, özellikle de DYP'nin hedef seçildiğini kaydederek şunları söyledi:

3/ 13
Hiç kimseden şikayetçi olmadım

"Birkaç gün önce sayın özel yetkili savcı beni aradı ve kendisinin 28 Şubat sürecine ilişkin geniş kapsamlı bir çalışma yaptığını bu çerçevede bizimle ilgili ciddi bir mağduriyet görüdüğünü ifade etti. Bu davete icabet ettim. Kendisini dinleme imkanı buldum. Bu süreç içerisinde görülüyor ki, o dönemki hükümetin özellikle Doğru Yol Partisi kanadı hedef seçilmiş. DYP'yi çökertmek için Batı Çalışma Grubu çalışma yürütmüş. Bu sürecin sonunda bilindiği gibi Refah Partisi kapatıldı, hükümet düşürülüdü. Yine görülüyor ki, o dönemde her darbede olduğu gibi en fazla mağdur olan milletimiz olmuştur. Tarih farklı yazılmış, millet farklı algılatılmış. Bir dönem demokrasi dışı yönetlemlerle milletvekili ikna odaları kurularak, transferlerle yeni hükümetler kurulmuş, dönemin hükümeti düşürülmüştür. Bugün dinledim, toplanan bilgileri ve belgeleri gördüm. Görüşleri Darbeleri Araştırma Komisyonu'na ileteceğim."

4/ 13