Hiç sevişmediği için öldürdü

Hiç sevişmediği için öldürdü

Hiç sevişmediği için öldürdü

ABD ’nin Kaliforniya eyaletinde Santa Barbara Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Elliot Roger, sosyal medyada “İntikam alacağım” diye video yayınladıktan sonra altı kişiyi öldürdü, yedi kişiyi yaraladı. Katliamın ardından Eliot Roger'ın kaleme aldığı ve internete yüklediği 141 sayfalık otobiyografisi ile karşılaşıldı...

1/ 20
Hiç sevişmediği için öldürdü

Elliot Rodger, sosyal medyada paylaştığı videoda 22 yaşında olmasına karşın hâlâ bakir olduğunu, kızların kendisini reddettiğini, kendisinin yaşayamadığı deneyimleri yaşayan erkeklerden de nefret ettiğini söylüyor. Videoda “Bütün hayatım boyunca bana acı çektirdiniz, şimdi de ben size acı çektireceğim. İntikam alacağım. Bunun için çok uzun zaman bekledim. Hepinize,  tamamen ne hak ediyorsanız onu vereceğim. Beni reddeden, aşağılayan, kötümseyen kızlar, benden daha iyi bir hayat süren, seksüel olarak aktif olan erkekler,  hepinizden nefret ediyorum, hak ettiğiniz şeyleri vermek için sabırsızlanıyorum” diyen Rodger’ın ‘Hunger Games’ (Açlık Oyunları) filminin yönetmen yardımcısı  Peter Rodger’ın oğlu olduğu öğrenildi.

2/ 20
Hiç sevişmediği için öldürdü

Ailesi Roger 7 yaşındayken boşanıyor ve babası yeni bir ilişkiye başlıyor.

 

Sayfa 9: "Ağladığımı hatırlıyorum, annem ve babamla geçirdiğim bütün mutlu zamanlar gitmiş, artık bir hatıradan ibaretti"

Sayfa 11: "Babamın hemen yeni ve güzel bir kız arkadaş bulması, babamın kadınlar tarafından sevilen bir tip olduğunu anlamamı sağladı"

3/ 20
Hiç sevişmediği için öldürdü

 

Yapımcı olan babasının ilk filmi başarısız olunca şunları yazıyor:

 

Sayfa 57: "Dünyadaki tüm adaletsizliği yok etmek istiyorum. İmrendiğim ve nefret ettiğim herkesten intikam alacağım. Şu an karar verdim ki kaderim güç sahibi olup, sahip olduğum ideolojiyi insanlara empoze etmek ve herşeyi düzeltmek daha sonra ekliyor"

 

"Seks yapan insanlara karşı nefretim bir hastalık gibi beni yiyip bitiriyor"

4/ 20