Hızlı tren seferleri başlıyor

TCDD'nin işletmeye açacağı Ankara-Eskişehir hızlı treni saatte 250 km yapabilecek.

Hızlı tren seferleri başlıyor

İşte hızlı trenin özellikleri
TCDD'nin 13 Mart'ta işletmeye açacağı Ankara-Eskişehir hızlı treni saatte 250 km yapabilecek. Business bölümünde koltuk arkalarında LCD ekran ve 4 ayrı kanaldan 4 saat kesintisiz ses ve görsel yayın sistemi bulunuyor. Mart ayı sonuna kadar bilet fiyatları 5 TL'ye satılacak.

1/ 7
Hızlı tren seferleri başlıyor

TCDD, 13 Martta işletmeye açacağı Ankara-Eskişehir hızlı treninin adı “Yüksek Hızlı Tren (YHT)” olarak belirlendi. Vatandaşların hızlı trenle tanışması için YHT biletleri Mart sonuna kadar 5 TL'den satışa sunulacak.

2/ 7
Hızlı tren seferleri başlıyor

AA muhabirinin TCDD yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Ankara-Eskişehir arasında saat başında hareket etmesi öngörülen hızlı tren, 13 Martta Ankara Garı'nda gerçekleştirilecek törenle hizmete girecek.

Ankara-Eskişehir hızlı treninin adının belirlenmesi için internet sitesinde anket düzenleyen TCDD Genel Müdürlüğü, en çok önerilen isimler arasından YHT'yi seçti.

TCDD, vatandaşların YHT ile tanışması için bilet ücretlerini Mart sonuna kadar 5 TL'den satışa sunacak. YHT bilet ücretleri daha sonra 25 TL olacak.

3/ 7
Hızlı tren seferleri başlıyor

İLK SEFERİN KONUĞU Başbakan Erdoğan

YHT için 13 Martta Ankara Garı'nda düzenlenecek ilk törenin ardından gerçekleştirilecek ilk seferle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çok sayıda bakan, bürokrat ve gazeteci Eskişehir'e 1 saat 20 dakikada ulaştırılacak.

Hızlı trenin Eskişehir'e ulaşmasının ardından, Başbakan Erdoğan ve diğer davetlilerin katılacağı bir tören de Eskişehir Garı'nda düzenlenecek. Törende, hızlı tren projesinin Eskişehir-İstanbul etabı ile Ankara-Sivas hızlı tren projesinin Yerköy-Sivas etabının da temeli atılacak. Buradaki törenin ardından Başbakan Erdoğan, Eskişehir mitinginde vatandaşlara seslenecek.

4/ 7