Hollandedan Candan Erçetin´e nişan

Hollande'dan Candan Erçetin´e nişan

Hollandedan Candan Erçetin´e nişan

İki günlük tarihi bir ziyaret için Türkiye'de bulunan Fransız Cumhurbaşkanı Hollande, Galatasaray Üniversitesi'nde katıldığı konferansta ünlü sanatçı Candan Erçetin'i öpünce, günün konusu yine 'Hollande ve kadınlar' oldu.

(Vatan)

1/ 9
Hollandedan Candan Erçetin´e nişan

Türkiye-Fransa ilişkilerinde 22 yıl aradan sonra cumhurbaşkanlığı düzeyinde ilk resmi ziyaretini yapan ve dün Ankara’da temaslarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande dün gece İstanbul’a geldi. Sabah saatlerinde Ortaköy'deki Galatasaray Üniversitesi'nde düzenlenen 'Bilim ve Yüksek Öğretim Alanında İşbirliği’ adlı konferansa katılan Hollande, yaklaşık bir buçuk saat süren oturumda bir de konuşma yaptı.

2/ 9
Hollandedan Candan Erçetin´e nişan

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ın açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Hollande, salonda bulunan akademisyenler, gazeteciler, işadamları ve öğrencilere seslendi.

3/ 9
Hollandedan Candan Erçetin´e nişan

Program kapsamında ünlü şarkıcı Candan Erçetin'e bir de 'Kültür ve Sanat Nişanı' takdim edildi. Türk-Fransız kültürüne yaptığı katkılardan dolayı Erçetin'e teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı Hollande, başarılı sanatçı hakkında bir konuşma yaptıktan sonra, Erçetin'i öperek tebrik etti. Özel hayatında yaşadığı çalkantılı günlerle gündemde olan Hollande'ın Erçetin'İ yanaklarından öpmesi, salonda gülüşmelere neden oldu. Salondan gelen seslere ve gülüşmelere aldırmayan Hollande, Erçetin'le vedalaşırken, onu bir kez daha öptü. Bu kez salondan gelen alkışlara dayanamayan Hollande kendisi de güldü. Yüzü oldukça kızaran Hollande ve Erçetin, teşekkür ederek, sahneyi terk ettiler.

4/ 9