İETT otobüsüne molotoflu saldırı

Gaziosmanpaşa'da Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı protesto eden grup içinde yolcu bulunan otobüse molotofkokteylli ile saldırdılar.

İETT otobüsüne molotoflu saldırı

Gaziosmanpaşa'da, kapatılan DTP'nin eski lideri Ahmet Türk'ün Samsun'da saldırıya uğramasını protesto eden bir grup, içerisinde 6 kişinin bulunduğu İETT otomobüsünü molotofkokteylli atarak yaktı. Otobüs şoförünün zamanında kapıları açması ile yolcular yanmaktan kurtuldu.

1/ 9
İETT otobüsüne molotoflu saldırı

Ahmet Türk'ün Samsun'da saldırıya uğraması, Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde protesto edildi. Ellerinde, "Her Kürt Ahmet Türk", "O yumruk hepimize", "AKP'nin yumruk açılımı" ve "Yumruğun hesabı sorulacak" yazılı dövizler taşıyan grup, Fatih Caddesi boyunca, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Grup adına bir açıklama yapan Arif Yılmaz, Ahmet Türk'e atılan yumruğun tüm Kürt halkına ve iradesine atıldığını savundu.

2/ 9
İETT otobüsüne molotoflu saldırı

OTOBÜSE SALDIRDILAR

Basın açıklamasının ardından grup dağılırken, aralarından yüzleri maskeli yaklaşık 15 kişi eyleme devam etti. İETT geldiğini gören saldırganlar, molotofkokteylleri yakarak, otobüse attı. İçerisinde 6 kişinin bulunduğu Yunus Emre Mahallesi-Beyazıt seferini yapan otobüs, bir anda alev aldı. Çevik kuvvetin gaz bombası atmasıyla grup dağılırken, şoför kapıları açarak yolcuları tahliye etti. Soför ardından yangın söndürme tüpü ile yangını söndürdü. Otobüs garaja çekilirken, polis ile göstericiler arasındaki çatışma ara sokaklarda devam etti.

3/ 9
İETT otobüsüne molotoflu saldırı

Lise son sınıf öğrencisi Serap Eser de, 8 Kasım 2009'da, dershaneden dönerken, Küçükçekmece'de belediye otobüsüne atılan molotof kokteylli ile yanmış ve ağır yaralanmıştı. Yaklaşık bir ay Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık ve Kronik Yara Tedavi Merkezi yoğun bakım servisinde tedavisi gören Serap Eser kurtarılamamıştı.

4/ 9