İki yiğit çıktı meydane...

İki yiğit çıktı meydane...

DENİZLİ Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali'nde mindere çıkan Japon sumo güreşçilerine ilgi büyük oldu.

1/ 8
İki yiğit çıktı meydane...


Yüzlerce kişinin merakla izlediği güreşleri kimisi "İlginç" bulurken, kimisi de "Çok açık giyinmişler, ayıp" diyerek, eleştirdi.

2/ 8
İki yiğit çıktı meydane...

Geçen çarşamba günü başlayan Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali, bugün yapılan sumo güreşi müsabakaları ile devam etti. Delikliçınar Meydanı'ndaki belediye binası önüne kurulan minderde 4 Japon sumo güreşçisi kıyasıya mücadele verdi. 25 ülkeden 450 sporcunun katıldığı festival kapsamında mindere çıkan sumo güreşçilerinin gösterisini yüzlerce kişi merakla izledi.

3/ 8
İki yiğit çıktı meydane...

Hayatlarında ilk kez yakından sumo güreşi izleyen Denizlililer'in bazıları çok beğenirken, kimisi "İlginç bir spor", kimisi de "Çok açık giyinmişler, ayıp. Bu nasıl bir ata sporu" dedi. Bazı Denizliler ise, sumo güreşlerini çok beğendiklerini dile getirdi. Sumo güreşlerini Vali Abdülkadir Demir ile AK Parti'li Belediye Başkanı Osman Zolan'da izledi.

4/ 8