İkiz bebekleri için üretti! Teklif yağıyor...

İkiz bebekleri için üretti! Teklif yağıyor...

Eskişehir'de asıl mesleği inşaat mühendisliği olan Arzu Özer, ikiz çocuklarına kumaştan oyuncaklar üretmek amacıyla hobi olarak başladığı bez bebek yapımında marka yarattı. Bebek yapım sanatı (Doll art) alanındaki çalışmalarıyla beğeni kazanan Arzu Özer'e yurt dışından teklifler yağıyor.

 

1/ 12
İkiz bebekleri için üretti! Teklif yağıyor...

Bebek yapım sanatçısı Arzu Özer'in ürettiği 'Arzu'nun Bebekleri' ikinci yılını doldurmadan dünyadaki koleksiyonerlerin gözdesi oldu. Ana malzemesi kumaş olan sanat bebekleri ile yurt içinde çok sayıda sergi açan, workshoplara katılan Arzu Özer yurtdışından da sergi ve eğitim davetleri almaya başladı. Arnavutluk, Yunanistan, Güney Kore, İngiltere gibi ülkelerden davet alan Özer ilk olarak Arnavutluk'un başkenti Tiran'da yapacağı 4 haftalık kurs ve sergi davetini kabul etti.

 

2/ 12
İkiz bebekleri için üretti! Teklif yağıyor...

İKİZLERİNE OYUNCAKLAR ÜRETMEK AMACIYLA BAŞLADI

İkiz çocukları 11 yaşındaki Bengisu ve Kadircan'na sağlıklı oyuncaklar üretmek amacıyla başladığı hobinin dünya markasına dönüşmesinden memnunluk duyduğunu belirten Arzu Özer, "2 yıldır bu işi yapıyorum. Çocuklarıma organik oyuncak yapalım, daha doğal oyuncaklarla oynasınlar diye o şekilde başladık. İlk başladığımızda onlara keçeden, küçük kumaş parçalarından bir şeyler yapıyorduk. Sonra bunlar gelişmeye, değişmeye başladı. Biz de bu hobiyi sanata, işe dönüştürdük" dedi.

 

3/ 12
İkiz bebekleri için üretti! Teklif yağıyor...

10 santimden 2-3 metreye kadar bebekler yaptığını anlatan Arzu Özer, doll ART sanatı ile ilgili olarak "Bu dünyada var olan bir sanat. Aslında bizim de geçmişimizde bez bebek, kültürümüzde hep vardı. Ama biz dünyadaki bu sanata bir türlü kendimizi sokamamışız. Mesela dünyada o kadar çok sergiler oluyor, festivaller oluyor bir tane bile Türk sanatçı davet edilmiyor oraya ne kadar acı bir şey" ifadelerini kullandı.

 

4/ 12