İkizler suda doğdu

Marmaris'te doğal doğum yoga eğitmeni doğum havuzunda ikizlerini dünyaya getirdi.

İkizler suda doğdu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde Dr. Hakan Çoker Aile Eğitim Merkezi'nde doğal doğum yoga eğitmeni olarak çalışan Lorens Arslan, iki yıl aradan sonra evinde kurulan doğum havuzunda Kerim ve Alice adlı ikizlerini dünyaya getirdi.

1/ 8
İkizler suda doğdu

Aile Eğitim Merkezi'nde görevli olan Lorens Arslan, ikiz bebekleri olacağını öğrenince suda doğum yapmak istedi. Dr. Hakan Çoker ile durumu görüşen Arslan, hamileliği süresince ters giden bir durum olmayınca suda doğuma kesin karar verdi. Dün sabaha karşı gerçekleşen doğumun ardından aile bugün kameraların karşısına geçti. Lorens Arslan, suda doğumun çok farklı bir deneyim olduğunu belirterek, bütün anne adaylarına bu yöntemi önerdiğini söyledi. Baba Günay Arslan da, “İlk çocuğumuzda yaşamış olduğumuz duyguları yeniden tazelemiş olduk. Herkese doğal doğumu tavsiye ederiz. Suyun rahatlatıcı etkisi her şeyi daha da kolaylaştırdı” dedi.

2/ 8
İkizler suda doğdu

Doğumda gözetmen olarak bulunan Dr. Hakan Çoker, Lorens Arslan'ın ilk doğumunu iki yıl önce yine suda yaptığını söyledi. İkinci hamileliğinde de yine aynı yöntemi isteyen Arslan'ın bebeklerin ikiz olduğunu öğrenince kısa bir tereddüt geçirdiğini kaydeden Dr. Çoker, “Bebekler ikiz olunca iki kere düşündük. Sonunda hamilelik sürecini izlemeye karar verdik. Dokuz ay boyunca ters bir durum ortaya çıkmadı. Bunun üzerine dün sabaha karşı, ikizlerimiz, evde, suda, normal yolla doğdu” diye konuştu.

3/ 8
İkizler suda doğdu

Dr. Çoker, dünyada suda doğum yönteminin çok yaygın olduğunu belirtti. Dr. Çoker, “Avrupa ve ABD'de hemen hemen bütün hastanelerde doğum havuzu mevcut. Ülkemizin yapısına ve doğum geçmişine bakıldığında 'evde doğum yapın' mesajı doğru olmayacaktır. Ancak bizim hayalimiz, hastanelerdeki doğum odalarının kadınların rahat edebilecekleri, evdeki huzuru ve güveni alabilecekleri bir şekle gelmesi” dedi.

4/ 8