Ilgaz Tüneli'nin yüzde 45'i tamamlandı

Sürücülerin korkulu rüyası olan Ilgaz Dağı, yapılacak tünelle 8 dakikada geçilebilecek.

Ilgaz Tüneli'nin yüzde 45'i tamamlandı

Ankara-Kastamonu arasındaki mesafeyi 1,5 saat kısaltacak olan Bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yolun ve Ilgaz Tüneli’nin yapımı tüm hızıyla sürüyor. Başkenti, İnebolu, Abana ve Cide sahilleri ile denize açacak olan tünel, Kastamonu’ya yatırımcıları da, turistleri de çekecek.

1/ 10
Ilgaz Tüneli'nin yüzde 45'i tamamlandı

Ayrıca sürücülerin korkulu rüyası olan Ilgaz Dağı, yapılacak tünelle 8 dakikada geçilebilecek. Bunun dışında Ilgaz Tüneli’nin yılda ülke ekonomisine katkısı 38.2 milyon lira olacak. Zirvesinden karın eksik olmadığı Ilgaz Dağı, yakında aşılması zor engel olmaktan çıkacak.

2/ 10
Ilgaz Tüneli'nin yüzde 45'i tamamlandı

Tünel, Küre Dağı ile arasına aldığı Kastamonu gibi bir hazineye ulaşımı kolaylaştıracak, hem de Anadolu’nun kuzeyi ile güneyini birleştirecek. Kastamonuluların özlemle beklediği Ilgaz Tüneli’nin 2015 yılının sonunda kış ayına gelmeden tamamlanıp hizmete açılması hedefleniyor. Ayrıca Kastamonu’nun dış açılmasına engel olan Ilgaz Dağı’na yapılacak tünelle engel ortadan kalkmış olacak.

3/ 10
Ilgaz Tüneli'nin yüzde 45'i tamamlandı

“ILGAZ TÜNELİ’NDE YÜZDE 45 TAMAMLANMA GERÇEKLEŞTİ”

Ilgaz Tüneli’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar, Kastamonu’nun Diphan mevkisinden başlayarak Çankırı’nın Tetek mevkisinde son bulacak tünel projesinin bölge halkına büyük katkıları olacağını söyledi.

4/ 10