İlk kez komutanlarla hatıra fotoğrafı

İlk kez komutanlarla hatıra fotoğrafı

İlk kez komutanlarla hatıra fotoğrafı

YÜKSEK Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Anıtkabir''i ziyaret etti. Başbakan Erdoğan, Aslanlı Yol''un başında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları tarafından karşılandı. Şura üyeleri, Başbakan Erdoğan''ın başkanlığında, üzerinde 'YAŞ üyeleri' yazan kırmızı beyaz karanfillerle süslü çelenk eşliğinde, Aslanlı Yol''dan yürüdü. Başbakan Erdoğan''ın, Atatürk''ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

1/ 6
İlk kez komutanlarla hatıra fotoğrafı


İLK KEZ HATIRA FOTOĞRAFI Mozoleye çıkan merdivenlerde YAŞ üyeleri ve Erdoğan, ilk kez hatıra fotoğrafı çektirdi. Başbakan Erdoğan''ın Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda son kez YAŞ''a başkanlık edeceği için hatıra fotoğrafı çektirildiği belirtildi. Daha sonra heyet, Misak-ı Milli Kulesi''ne geçti.
 

2/ 6
İlk kez komutanlarla hatıra fotoğrafı


Burada Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Erdoğan, şunları kaydetti: '2014 yılı Yüksek Askeri Şura çalışmalarının ülkemiz, milletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için hayırlı olmasını diliyor, bu vesileyle Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla yad ediyorum. Kuruluşunun 91. yıldönümüne ulaştığımız Türkiye Cumhuriyetimiz 2023 hedeflerimiz doğrultusunda kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Hedefimiz 2023 yılında Türkiye''yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri haline getirmektir. Bu süreçte milli güvenliğimizi en üst düzeyde geliştirmenin yanında kadim tarihimizden devraldığımız sorumluluklarla vicdani ve insani yükümlülüklerimizi asla ihmal etmiyoruz. Dünyada ve bölgemizde çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde istikrarımızı koruyarak, gücümüzü artırarak, bölgemizde barışı, huzuru ve refahı kalıcı hale getirmenin gayreti içindeyiz. Yaşadığımız kritik süreç Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yetişmiş insan gücüyle, modern donanımıyla, üstün hareket kabiliyetiyle daha da güçlü bir ordu haline gelmesi konusundaki kararımızın, çabalarımızın, isabetini bir kez daha ortaya koymaktadır. Bu anlayışla yürüttüğümüz 2014 yılı YAŞ çalışmalarını bir kez daha ülkemize, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyorum.'
 

3/ 6
İlk kez komutanlarla hatıra fotoğrafı


Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet Anıtkabir Komutanlığını ziyaretin ardından buradan ayrılarak Genelkurmay Karargahı''na geçti. GENELKURMAY''DA ORGENERAL ÖZEL TÖRENLE KARŞILADI Başbakan Erdoğan''ı karargaha gelişinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel törenle karşıladı. Başbakan Erdoğan, tören kıtasını selamlamasının ardından toplantı salonuna geçti. YAŞ''ın Ağustos ayı olağan toplantısı, Çakmak Salonu''nda saat 11.00''de başladı.
 

4/ 6