İmamlıktan fabrika patronluğuna

İmamlıktan fabrika patronluğuna

Manisa'da bir süre imamlık yaptıktan sonra  istifa eden Adem Acar, kurduğu zeytinyağı üretim tesisiyle ihracatçı oldu.

1/ 12
İmamlıktan fabrika patronluğuna

Gölmarmara ilçesinde babasının izinden giderek İmam Hatip Lisesine  giden ve mezun olduktan sonra da Salihli ilçesinde bir süre imamlık yapan 46  yaşındaki Acar, ticareti çok sevdiği için imamlık görevinden istifa ederek market  kurdu.

 

2/ 12
İmamlıktan fabrika patronluğuna

Bir süre Umre ve hac turizmiyle uğraşan Acar, 2006 yılında kırsal  kalkınma hibe programına başvurarak zeytinyağı fabrikası kurmaya karar verdi.

Acar, AA muhabirine, zeytin ağacı sayısının artmasına rağmen bunları  işleyecek yeteri kadar tesis olmadığını fark edince kırsal kalkınma hibe  programına  başvurduğunu ve 175 bin liralık destek aldığını ifade etti.

3/ 12
İmamlıktan fabrika patronluğuna

Tesisi kurma girişiminde bulunduğunda ailesi ve çevresindekilerin  tepkisiyle karşılaştığına işaret eden Acar, şöyle konuştu:

"Bu tesisi kurma fikri bende ilk oluştuğu zaman çevremdeki herkes  karşı çıktı. 'Ne yapıyorsun deli misin, burada tesis mi kurulur?' dediler. Babam  da 'oğlum buralara kuş bile konmaz. Bu boş ovaya fabrika kurulur mu ?' diye  söylendi. Ancak ben çok inanmıştım. Çevremdekilerin ve babamın sözünü dinlemedim.  Çünkü tesisi kurduğum yıllarda zeytin ağaçları yeni yeni dikiliyordu ve yeni  yetişen ürün için de bir tesisin olması gerekiyordu."

  

4/ 12