İranlı turistler Türkiye'ye geldi

Ruslarla olan uçak krizi sonrası darbe alan turizm sektöründe sevindirici bir haber geldi.

İranlı turistler Türkiye'ye geldi

İran'dan Alanya ilçesine gelen ilk turist kafilesi, havalimanında çiçeklerle karşılandı. İranlı kafile, Rus turist sayısındaki düşüşten sonra alternatif arayışları içinde olan sektörde iyimser bir havanın oluşmasına neden oldu

1/ 7
İranlı turistler Türkiye'ye geldi

Gazipaşa-Alanya Havaalanına inen uçaktaki 179İranlı turiste,  Alanya  Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD)  Başkanı Burhan Sili ve diğer yetkiler tarafından çiçek takdim edildi.

2/ 7
İranlı turistler Türkiye'ye geldi

Belediye Başkanı Yücel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya pazarı  ile başlayıp Avrupa'ya da sıçrayan düşüşlerin kendilerini alternatif pazar  arayışına sürüklediğini belirtti.

3/ 7
İranlı turistler Türkiye'ye geldi

İran'la karşılıklı görüşmelerin meyvelerini almaya başladıklarını dile  getiren Yücel, İran halkının Türkiye'yi sevdiğini vurguladı.

Yücel, geçen yıl bir milyon 700 bin İran vatandaşının Türkiye'ye  geldiğini ve İran'la ilişkilerin iyi olduğu sürece bu sayının artacağını  anlatarak, "İran'dan gelecek turist sayısının 2-3 kat artacağına inanıyorum.  Gelen turistleri de müşteri olarak değil, misafirlerimiz olarak görmeliyiz. Bu  uçuşların artması ile turizmde istediğimiz noktaya geleceğimiz inancındayım" diye  konuştu.

4/ 7