Irkçı parti liderine büyük tepki

İslam karşıtı ırkçılık yapan İngiltere Ulusal Parti lideri Nick Griffin ülkesini karıştırdı.

Irkçı parti liderine büyük tepki

Avrupa'daki Türkiye karşıtlığını körüklemek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hapse girmesine neden olan şiiri afişlere bastırarak ırkçılık yapan İngiltere Ulusal Parti lideri Nick Griffin ülkesini karıştırdı.

1/ 45
Irkçı parti liderine büyük tepki

BBC'nin en düzeyli tartışma programlarından "Question Time" konuk olarak katılan Griffin'e tepki gösteren halk, televizyon binasının önüne gelerek gösteri yaptı. Polisle de çatışmaya giren göstericiler "Faşist BNP'yi durdurun" afişleri taşıdı.

2/ 45
Irkçı parti liderine büyük tepki

İSLAM'A SALDIRDI

İngiltere Ulusal Partisi lideri izleyicilerin sorularının farklı siyasi partileri temsil eden politikacı veya aktivistler tarafından yanıtlandığı prestijli Question Time programında İslam'a yönelik suçlamalar dile getirdi ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki beyaz ırkın üstünlüğünü savunan Ku Klux Klan örgütünü savundu.

3/ 45
Irkçı parti liderine büyük tepki

Griffin bir dinleyicinin, "Bir konuşmanızda İslam'ı habis ve tehlikeli bir inanç olarak tanımladınız, niçin?" sorusu üzerine İslam'ın iyi tarafları olabileceğini ancak "İngiltere toplumunun temel değerleriyle uyuşmadığını" söyledi.

4/ 45