İş başvurusunda izdiham !

İş başvurusunda izdiham !

Mersin'de binlerce vatandaş okullarda temizlik görevlisi olarak çalışmak için İŞKUR önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

1/ 10
İş başvurusunda izdiham !

Mersin'de binlerce vatandaş, okullarda temizlik görevlisi olarak çalışmak için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) önünde uzun kuyruklar oluşturdu. MersinİŞKUR önünde Sabah saatlerinden bu yana binlerce kişi iş başvurusu için beklerken, 574 kişinin işe alınacağı öğrenildi. Zaman zaman izdihamın yaşandığı iş başvurusunda, ara ara tartışmalar da yaşanıyor. 

2/ 10
İş başvurusunda izdiham !

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında kent genelindeki okullarda temizlik görevlisi olarak işçi alınacağının duyurulmasının ardından Mersin İŞKUR önünde uzun kuyruklar oluştu. Kent genelindeki okullarda 574 kişinin 9 aylık süreyle istihdam edileceğini duyan işsiz vatandaşlar, merkez Akdeniz ilçesine bağlı Cami Şerif Mahallesi'nde bulunan İŞKUR önünde toplandı.

3/ 10
İş başvurusunda izdiham !

Sabahın erken saatlerinden itibaren oluşan kuyruklar, İŞKUR binasının bulunduğu sokağın arkasına kadar uzadı. Zaman zaman izdihamın yaşandığı iş başvurularında, ara ara tartışmalar da yaşanıyor. Hafta sonuna kadar başvuruların alınacağı 9 aylık işte çalışacak 574 kişi, kura çekimiyle belirlenecek.

4/ 10