İşadamını kaçırdılar

İstanbul'da bir otoparkta silah zoruyla işadamını kaçırıp fidye istediler.

İşadamını kaçırdılar

Edinilen bilgiye göre, Düzce'de plastik sanayi fabrikası, Prag'da pırlanta ve kuyumculuk işi yaptığı belirlenen işadamı Nazif Bayer, 14 Kasım 2008'de Eminönü Kapalıçarşı'da bulunan bir arkadaşını ziyaretinin ardından otoparka bıraktığı 34 FS 0679 plakalı otomobiline binmek isterken kaçırılması üzerine polis inceleme başlattı.

1/ 6
İşadamını kaçırdılar

Otopark ve çarşıdan elde edilen görüntüleri inceleyen polis, işadamı Bayer'in otomobiline binmek isterken eli silahlı kişiler tarafından darp edilerek 34 LNC 09 plakalı otomobil ile kaçırıldığını belirledi. Bunun üzerine kişilerin İstanbul dışına çıkma ihtimaline karşı E-6 ve çevre yollarında bulunan güvenlik noktalarını uyaran polis, turnike kayıtlarını da takibe aldı. Kayıtlarda, söz konusu otomobilin Kınalı turnikelerinden Tekirdağ yönüne gittiğini belirleyen polis, sürdürdüğü teknik ve fiziki takip sonucu zanlıların işadamı Bayer'i Hayrabolu'da bir villaya götürdüklerini belirledi. Villada el ve ayakları bağlı olarak 3 gün süre ile alıkonulan Nafiz Bayer'den serbest bırakılması karşılığında 500 bin YTL fidye isteyen kişilerin taleplerini kabul eden işadamı Bayer, istenilen parayı vermek üzerine kendisini kaçıran kişilerle birlikte kaçırıldığı otomobil ile İstanbul'a getirildi.

2/ 6
İşadamını kaçırdılar

Sarıyer E-6 karayolu turnikelerinde takibe aldıkları 34 LNC 09 plakalı otomobile yönelik operasyon düzenleyen Asayiş şube Müdürlüğü Ekipleri, Ali G, Muharrem G, Fevzi A, Aziz K, Muharrem Y ve Şerif Y'yi gözaltına alırken, otomobilde ağzı bantlı ve elleri bağlı olarak bulunan İşadamı Nafiz Bayer'de kurtarıldı.

3/ 6
İşadamını kaçırdılar

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları otomobilde yapılan aramalarda, olayda kullandıkları bir ruhsatsız tabanca, işadamından gasp ettikleri bin 800 Avro ve bin ABD doları ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan zanlıların, Düzce'de 19 Aralık 2006 İşadamı Nafiz Bayer'in kayınbiraderi ve fabrika müdürü olan Kadir Peküz'ü de fidye amaçlı silah tehdidiyle kaçırarak getirdikleri İstanbul, Beşiktaş'ta bir evde alıkoyup ailesinin ve çocuklarının günlük yaşamlarını fotoğraflayarak tehditlerde bulunup, kendisinden 100 bin dolar aldıktan sonra ayaklarından kurşunlayarak Kuruçeşme parkına bıraktıkları ve Peküz'ün de bu durumu polise bildirmeyerek gizlediği anlaşıldı. Bu konusu zanlılardan Ali G,evzi A ve Aziz K'nin olayın planlayıcısı oldukları ve aynı suçtan polis'te kayıtlarının bulunduğu öğrenildi. Polis'te işlemleri tamamlanan 6 kişinin Sarıyer adliyesine sevk edildikleri kaydedildi.

Milliyet

4/ 6