IŞİD 1 Kasım'da PKK'ya saldıracaktı

IŞİD 1 Kasım'da PKK'ya saldıracaktı

Diyarbakır’da geçen 26 Ekim günü IŞİD’in hücre evlerine yapılan ve 7 teröristin ölü olarak ele geçildiği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Operasyondan 13 gün önce Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce hazırlanan raporda, örgütün 1 Kasım Milletvekili seçimlerinden önce PKK/KCK terör örgütüne mensup veya müzahir kişilere yönelik sansasyonel eylem yapabileceği belirtildi.

1/ 6
IŞİD 1 Kasım'da PKK'ya saldıracaktı

Kayapınar İlçesi’nde 26 Ekim günü IŞİD’in hücre evlerine yapılan operasyonda polis memurları Sadık Özcan ve Gökhan Çakıcı şehit edilirken; terör örgütü üyesi Veysel Argunağa, Cahit Ölmez, Serhat Seyithanoğlu, Ergün Gül, Sıdık Bünül, Orhan Genç ve Ersel Gergüy ölü olarak ele geçirildi. Terör uzmanları, çökertiln IŞİD hücresinin, 1 Kasım Milletvekili seçimlerinden öncePKK/KCK terör örgütüne mensup veya müzahir kişilere yönelik sansasyonel eylem yapmayı planladığını kaydetti.

2/ 6
IŞİD 1 Kasım'da PKK'ya saldıracaktı

KİLİS’TE YAKALANAN SİLAHLAR Diyarbakır’A GETİRİLECEKTİ

Raporda; 16 Eylül 2015 gecesi, Kilis’in Elbeyli İlçesi’ne bağla Salhan Mezrası’nda devriye görevi yapan Jandarma ekibi tarafından şüphelenilen bir aracın durdurulduğu ve bir kişinin elindeki çanta ile araçtan inerek kaçtığı ifade edildi. Araçta 3’ü Suriyeli olmak üzere 4 kişinin yakalandığı belirtilen raporda, çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildiği kaydedildi. Araçta yakalanan bir kişinin Diyarbakır’da yaşayan Mahmut Demirtaş ile irtibatlı olduğu ifade edilen raporda, Demirtaş’ın bir süre önce çatışma bölgelerinden dönen Nihat Turan ile sık sık görüştüğü ifade edildi.

3/ 6
IŞİD 1 Kasım'da PKK'ya saldıracaktı

Raporda, Mahmut Demirtaş’ın kurye olduğunu belirten polis, Kilis’te ele geçen silahların, bu yolla IŞİD’in Diyarbakır emiri olarak bilinen ve bölgede örgüt adına sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Nihat Turan’a iletileceğinin değerlendirildiğini belirtti.

4/ 6