IŞİD, askerleri infaz etti

IŞİD, askerleri infaz etti

IŞİD, askerleri infaz etti

IRAK’TA GÜNÜN KANLI BİLANÇOSU: 54 ÖLÜ, 76 KİŞİ YARALI

IŞİD Irak ordusundan esir aldıkları 2 askeri kurşuna dizdikleri görüntüleri paylaştı. Bugün Irak genelinde düzenlenen saldırılarda 27’si IŞİD militanı olmak üzere toplam 54 kişi öldü 76 kişi de yaralandı.

1/ 11
IŞİD, askerleri infaz etti

Başkent Bağdat’ın Kuzeyindeki Taci ilçesinde intihar saldırısı düzenlendi. Taziye meclisine düzenlenen intihar saldırısı sonucu 21 kişi öldü, 63 kişi de yaralandı.  Salahattin ilinin İshakiye nahiyesinde bir evin bombalanması sonucu 4 güvenlik görevlisi öldü, 13 kişi de yaralandı. Yaralılar arasında bölge polis müdürünün de olduğu bildirildi.   Tikrit’in gündeyindeki El Duluiye nahiyesine yönelik saldırı planları ise güvenlik güçleri tarafından engellendi.  Bu arada Tikrit’in Güneyindeki Elm Duluiye bölgesi düzenlenen operasyonlar sonucu IŞİD’in elinden geri alındı. Duceyil ilçesinin sadet El Nieym bölgesinin de kontrolü güvenlik güçleri tarafından ele geçirildi.   Operasyonlarda 27 IŞİD militanı öldürüldü ayrıca 150 bomba etkisiz hale getirildi.

2/ 11
IŞİD, askerleri infaz etti

Öte yandan IŞİD sosyal medyada Duluiye bölgesinde Irak ordusundan esir aldıkları 2 askeri kurşuna dizilerek infaz ettiklerini paylaştı.

3/ 11
IŞİD, askerleri infaz etti

4/ 11