IŞİD okula da bomba koymuş !

IŞİD okula da bomba koymuş !

Fırat Kalkanı Harekatı  kapsamında terör örgütü DAEŞ'ten temizlenen ve hayatın normalleşmeye başladığı  Cerablus'ta, tadilattan geçirilen bir okulun tuvaletinde tuzaklanmış el yapımı patlayıcı bulundu.

1/ 9
IŞİD okula da bomba koymuş !

Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava  KuvvetlerinceSuriye'nin kuzeyinde terör tehditlerine karşı başlatılan Fırat  Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DAEŞ'ten temizlenen Cerablus,  Türkiye'den gelen yardımlarla hızla terörün kirli yüzünden arınıyor.

2/ 9
IŞİD okula da bomba koymuş !

Her geçen gün hayatın normalleştiği bir bölge haline gelen  Cerablus'ta, inşa çalışmaları sürerken terörün kirli yüzü de zaman zaman yeniden gün yüzüne çıkıyor.

DAEŞ kontrolündeyken terör örgütü mensuplarının konaklama ve talim  yapmak için kullandığı okulun, Keçiören Belediyesince yeniden eğitime  kazandırılması için bir süre önce kollar sıvandı. Yeni sıraların getirildiği,  duvarlarının boyandığı okulda çalışmalarını sürdüren ekipler, dikkatleri  sayesinde de bir facianın önüne geçti.

3/ 9
IŞİD okula da bomba koymuş !

Okulun bahçesinde bulunan tuvaletin kapısının iple bağlı olduğunu  gören ekipler, durumdan şüphelenerek Özgür Suriye Ordusu askerlerine haber verdi.  Uzman ekipler, yaptıkları incelemede, ipin tuzak olduğunu belirleyince duvarı  delerek çalışmalara başladı.

Çalışmalar sonucunda, okul tuvaletinde 3 bidon içerisine  yerleştirilmiş el yapımı patlayıcıya ulaşıldı. Kontrollü şekilde uygun bir  bölgeye gönderilen patlayıcılar, imha edildi.

4/ 9