IŞİD'in bomba yüklü aracı vuruldu !

IŞİD'in bomba yüklü aracı vuruldu !

Rakka yakınlarında çekilen görüntülerde, defalarca ateş edilmesine rağmen durdurulamayan IŞİD'in aracı, onlarca metre kala füzeyle isabet aldı. Panik anlarında çekilen videoda Fransızca ve İngilizce konuşulduğu duyuluyor.

1/ 7
IŞİD'in bomba yüklü aracı vuruldu !

Kasım ayı başında ilan edilen Suriye'nin Rakka kentini IŞİD'den kurtarma operasyonunda dün çarpıcı bir görüntü paylaşıldı.

Çoğunluğunu PKK'nın Suriye uzantısı YPG'lilerin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDF) operasyonunda, bomba yüklü bir araç hızla yaklaşıyor.

Defalarca ateş edilmesine rağmen engellenemeyen aracın gelişi sırasında, Fransızca ve İngilizce konuşulduğu duyuluyor.

Büyük paniğe yol açan bomba yüklü araç, onlarca metre kala füzeyle vuruluyor ve büyük bir patlama meydana geliyor.

2/ 7
IŞİD'in bomba yüklü aracı vuruldu !

Sosyal medyada, bölgede SDF'lilerle birlikte Fransız Özel Kuvvetleri'ne mensup askerlerin bulunduğu bilgileri yer aldı. Bomba yüklü araç yaklaşırken kamerayı kullanan kişi de Fransız.

 

3/ 7
IŞİD'in bomba yüklü aracı vuruldu !

Fransa, Suriye'nin kuzeyine özel birlikler gönderdiğini Haziran ayında ilan etmişti. Savunma bakanlığı sözcülerinden Jean-Yves Le Drian, ülkesinin IŞİD’e karşı savaşan güçlere silah yardımı ve hava desteği verdiğini gizlemediğini, aynı zamanda Fransız özel kuvvetlerinin de danışmanlık yaptığını söylemişti. Söz konusu özel kuvvetler askerleri, Menbic'in IŞİD'den kurtarılmasında da rol almıştı.

4/ 7