IŞİD'in kalbi düştü

IŞİD'in kalbi düştü

IŞİD'in kalbi düştü

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki IŞİD'in kontrol ettiği Tel Abyad, bugün öğle saatlerinde yaşanan çatışmaların ardından YPG ve Burkan El Fırat güçlerinin eline geçti.

1/ 11
IŞİD'in kalbi düştü


Sabah saatlerinden itibaren süren çatışmaların ardından IŞİD güçleri, kentten püskürtüldü. Burkan El Fırat ve YPG güçlerinin kente doğu bölgesinden girmeye başladığı öğrenildi. Bu akşam kentin tamamının IŞİD'den temizlenmesi bekleniyor. YPG'nin Türkiye'ye girmek için sınıra yığılmayan halka, "Geri dönün. Size bir şey yapılmayacak"
 

2/ 11
IŞİD'in kalbi düştü


Suriyelilerin sınırda bekleyişi sürüyor
 
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısına düşen IŞİD’in kontrolündeki Tel Abyad'da toplanan yaklaşık 2 bin Suriyeli, Akçakale'deki tren istasyonunun bulunduğu bölgeye yaklaştı. Sınır hattına gelen Suriyelilerin Türkiye'ye geçişine izin vermeyen güçleri havaya uyarı ateşi açtı. Bunun üzerine Suriyeliler güvenlik güçlerine taş atmaya başladı. Bölgede gerginlik devam ediyor.

3/ 11
IŞİD'in kalbi düştü

SURİYE’deki iç savaştan kaçan bin kişilik kalabalığın Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin Zenginova Mahallesi’nde bekleyişi sürüyor. 3 gündür sınırda bekleyen ve uyarılara rağmen geri dönmeyen Suriyeliler, sıcaktan bölgede önlem alan TOMA’lardan sıkılan su ile serinletiliyor.

4/ 11