IŞİD'le çatışan YPG'ye ÖSO yardıma koştu

SURİYE’nin Kobani kentini ele geçirmek için saldıran IŞİD militanlarıyla çatışan YPG güçlerine, Özgür Suriye Ordusu'ndan (ÖSO) destek verdi.

IŞİD'le çatışan YPG'ye ÖSO yardıma koştu

SURİYE’nin Kobani kentini ele geçirmek için saldıran IŞİD militanlarıyla çatışan YPG güçlerine, Özgür Suriye Ordusu'ndan (ÖSO) destek verdi. Öğleden sonra çatışmaların sürdüğü bölgeye gelen ÖSO güçleri doçkalar ile IŞİD militanlarını hedef alırken, bu işbirliği sınır hattında çatışmaları izleyen YPG yandaşları tarafından alkışlarla kutlandı.

1/ 11
IŞİD'le çatışan YPG'ye ÖSO yardıma koştu

Suriye’nin Kobani kentinin ele geçirmek isteyen IŞİD militanları doğu ve batı cephelerinden saldırısını sürdürüyor. Son olarak IŞİD militanları ile YPG güçleri arasında Suruç'un Karaca ve Mert İsmail Mahallesi karşısındaki bölgelerde çatışmalar bugün de devam etti. Kobani’nin yakınındaki bazı köylerde IŞİD ve YPG güçleri arasında çıkan çatışma sınırın Türkiye tarafında toplanan kalabalıklar tarafından çıplak gözle izlendi.

2/ 11
IŞİD'le çatışan YPG'ye ÖSO yardıma koştu

Ağır silahların kullanıldığı çatışma heyecan ve tedirginliğe yol açarken, güvenlik güçleri meraklıları sık sık seken mermilere karşı uyardı. Çatışmalar nedeniyle güvenlik güçleri sınır hattında güvenlik önlemlerini artırarak kalabalığın daha fazla tel örgülerine yaklaşmamaları istendi.

3/ 11
IŞİD'le çatışan YPG'ye ÖSO yardıma koştu

ÖSO DESTEĞE GELDİ

Karaca Mahallesi'nin karşısında bulunan Suriye'nin Siftek Köyü'nde konuşlanan ve Zorova Tepesi'nde bulunan YPG güçlerine saldıran IŞİD militanları, dün bulundukları mevzileri boşaltarak yeniden köye gitti. Bu sırada öğleden sonra IŞİD'e doçka ve ağır silahlarla saldıran YPG güçlerine ÖSO'dan destek geldi. Çeşitli araçlarla öğleden sonra YGP'lilerin bulunduğu Zorova Tepesi'ne gelen ÖSO güçleriı, IŞİD'i hedef alan atışlar yapmaya başladı.

4/ 11