İspanyada Olimpiyat şaşkınlığı

İspanya'da Olimpiyat şaşkınlığı

İspanyada Olimpiyat şaşkınlığı

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın ev sahipliği yapma hakkını Tokyo'nun kazandığı seçimlere ilk turda veda Madrid'i, olimpiyatları kazanamamaktan daha çok İstanbul'a elenmek şaşırttı.

1/ 18
İspanyada Olimpiyat şaşkınlığı


Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na 2012, 2016 ve son olarak da 2020 için arka arkaya üç kez aday olan Madrid, kazanamamanın yanı sıra, özellikle nasıl olup da İstanbul'a karşı elenildiğinin cevabını arıyor.

2/ 18
İspanyada Olimpiyat şaşkınlığı


İspanyol basını, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'ndaki sonuçla ilgili, “Sert darbe”, “Büyük düş kırıklığı”, “En kötü düşte bile bu olmazdı”, “Adaletsizlik” ifadelerini başlıklarına çıkardı.

3/ 18
İspanyada Olimpiyat şaşkınlığı


Yapılan genel yorumlarda, “İspanyol delegasyonunu, sonuçtan ziyade elenme şekli yaraladı. Hiç kimse ilk turda elenileceğini, hele hele en zayıf rakip olan İstanbul'a karşı elenileceğini hesaba katmamıştı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, İspanyol projesini reddetti. Bundan sonra hiçbir işe yaramasa da herkes bir neden arıyor. Sunumda sorulan doping ve proje konuları mı, yoksa ülkenin yaşadığı ekonomik kriz ve yolsuzluk olayları mı? Madrid'in bir kez daha Olimpiyat Oyunları'nda hata yapmasının nedeni ne? Bu soruların cevabını aramak sadece bir zaman kaybı. Hiçkimse bunun net cevabını bilmiyor ve bilemeyecek” denildi.

4/ 18