İstanbul için 75 yeni ambulans

Sağlık Bakanlığı tarafından, İstanbul'a alınan 75 adet ambulans için tören düzenlendi.

İstanbul için 75 yeni ambulans

Sağlık Bakanlığı tarafından, İstanbul'a alınan 75 adet tam donanımlı acil yardım ambulansı için Kazlıçeşme'de tören düzenlendi. Yeni ambulans alımlarıyla acil durumlara çok daha hızlı müdahale edilebilecek.

1/ 9
İstanbul için 75 yeni ambulans

Tescil işlemlerinin ardından hizmete girecek olan her biri Bir ambulansın devlete maliyeti 119 bin TL olan 75 ambulans için devletin kasasından yaklaşık 9 milyon TL çıktı. İstanbul'daki kara, hava ve motorize ambulans sayısı toplamda 232 olacak. Ayrıca törende, yeni alınan 5 motosiklet ambulans da tanıtıldı. Motosiklet ambulansları doktorlar kullanacak ve halkın yoğunlukta olduğu yerlerde ilk müdahale için görev yapacak.

2/ 9
İstanbul için 75 yeni ambulans

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, İstanbul İl Ambulans Servisi Başhekimi Metin Arslan ve davetliler katıldı. Törende konuşan Vali Güler, sağlık hizmetlerinin önemine işaret ederek, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı. Güler, “Türkiye’deki hastanelerin yüzde 16’sı, yatak sayısının yüzde 18’i ve hekim sayısının da yüzde 17.5’u İstanbul’da.

3/ 9
İstanbul için 75 yeni ambulans

İnsan sağlığına ve insana verilen değerin sonucu olarak tüm hizmetler yapılıyor. Ambulans hizmetleri bilgi teknolojisiyle güçlendirilmesi lazım. En az sürede hastanın en yakın hastaneye götürülmesi gerekiyor. Bununla ilgili İl Özel İdaresi kaynaklarından bir komuta merkezi yapıldı. Eksikleri tamamlanıyor. Böylece hastaların hastane hastane dolaştırılması sözkonusu olmayacak. Hasta bilgileri, dijital ortamda hastaneye iletilecek. Ambulanslar, hiç lazım olmasın ama lazım olduğunda da Hızır gibi yetişsin” dedi.

4/ 9