İstanbul'da bu da oldu!

Galata Köprüsü’nün Eminönü tarafındaki alt geçitte yer alan umumi tuvalet işletmecisi Naif Koyuncu (50) işyerinin sabaha karşı sivil giyimli zabıtalar tarafından balyozlarla kırılarak harabeye çevrildiğini öne sürdü.

İstanbul'da bu da oldu!

İşletmenin 2011 yılında Sağlık A.Ş’ye devrinin ardından belediye ile mahkemelik olduklarını ve süreci Yargıtay’a taşıdıklarını söyleyen Naif Koyuncu, “Yaptıkları düpedüz gasp ve vandalizm. Burayı 2005 yılında 450 bin lira borcunu üstlenerek devraldım. Elimizde ne varsa sattık, buraya yatırdık. Yaptıkları vicdana sığar mı? Tahliye edebilirsiniz ama bu yöntem yanlış.ö diyerek tepki gösterdi.

1/ 16
İstanbul'da bu da oldu!

Sekiz yıldır Galata Köprüsü’nün Eminönü tarafından alt geçitte yer alan umumi tuvaleti işleten Naif Koyuncu’nun iddiasına göre, sabaha karşı işyerine gelen sivil giyimli İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı zabıta ekipleri, balyozlarla demir kapıyı kırarak içeri girdi. İçerdeki bulunan pisuvar, tuvalet kapıları, turnike, lavaboların da aralarında bulunduğu malzemeleri kırarak kullanılamaz hale getirildi. Haberi alarak işlerine gelen Naif Koyuncu ve çalışanlar gördüklere manzara karşısında şaşkına döndü.

2/ 16
İstanbul'da bu da oldu!

YAPTIKLARI GASP VE VANDALİZM

2005 yılından itibaren umumi tuvaletin işletmeciliğini yapan Naif Koyuncu, “Devralırken 250 bin dolar daha önceki işletmeciye verdim. Ayrıca 450 bin lira tutan kira borcunu da ödedim. Yıllık yaklaşık 206 bin lira kira ödüyorum. Tuvaletlerin tamamı 2011 yılında Sağlık A.Ş’ye devredildi. 2011 birinci ayında bize tebligat geldi. Dava açtık. Yürütmeyi durdurma kararı çıktı. 2013 yılında Fatih Kaymakamlığı usulen tahliye kararı verdi. Sonra seçimler girdi. Daha sonra bize başka herhangi bir tebligat gönderilmedi. Dün gece kapıyı kilitleyip çıktık. Dün sabaha karşı 30’a yakın zabıta ekibi gelmiş. Ellerinde balyozlarla gelip açmış ve harabeye çevirip gitmişler. Oysa gelip istedikleri gibi beni tahliye edebilirlerdi. Yaptıkları gasp, Vandalizm. Ben burayı 2005 yılında 450 bin lira borcunu üstlenerek devraldım. Elimizde ne varsa sattık, buraya yatırdık. Yaptıkları vicdana sığar mı? Tahliye edebilirsiniz ama bu yöntem yanlış.ö dedi.

3/ 16
İstanbul'da bu da oldu!

Koyuncu ayrıca zabıtaların ellerinde balyozlarla giderken bir güvenlik kamerası tarafından görüntülendiğini söyledi.

4/ 16