İstanbul'da gergin gece

İstanbul'da gergin gece

İstanbul'da gergin gece


Okmeydanı'nda, göstericiler tarafından atılan boru tipi parça tesirli patlayıcının yakınlarında infilak etmesi sonucu 2 vatandaş ile biri Çevik Kuvvet'te görevli Emniyet Müdürü 5 kişi yaralandı.
(DHA)
 

1/ 21
İstanbul'da gergin gece


Okmeydanı Cemevi önünde 30 yaşındaki Uğur Kurt'un ağır yaralanmasından sonra, gece boyunca Okmeydanı, Gazi Mahallesi ve Sancaktepe'de gerginlik yaşandı.
 

2/ 21
İstanbul'da gergin gece


Akşam saatlerinden itibaren göstericiler ile polis ekiplerinin karşı karşıya geldiği Okmeydanı'nda, iki ayrı grup polislere havai fişek, molotof ve el yapımı parça tesirli bomba atmaya başladı. Polisler de gruba gaz bombaları ve tazyikli suyla karşılık verdi. Saat 22.00 sıralarında göstericilerin attığı "boru tipi parça tesirli" bir patlayıcı, polislerin bulunduğu yere yakın bir noktada infilak etti. Şarapnel parçalarının başına isabet ettiği Akan Yücel adlı bir vatandaş kanlar içinde yere yığıldı. Bir sivil vatandaş ile biri Çevik Kuvvet'te görevli Emniyet Müdürü 5 polis yaralandı. Yaralılar çevreden yetişenler ve polislerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Akan Yücel'in durumunun ağır olduğu belirtildi.
 

3/ 21
İstanbul'da gergin gece


EMNİYET'TEN AÇIKLAMA: BİRİ AĞIR 2 VATANDAŞ İLE 1 EMNİYET MÜDÜRÜ VE 6 POLİS YARALANDI 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Okmeydanı'nda bu gece meydana gelen olaylarla ilgili açıklama yaptı. Emniyet'in açıklaması şöyle:
"Okmeydanı'nda sabah saatlerinde bir vatandaşımızın yaralanmasını provoke etmeye çalışan şahıslar üzerinde yapılan uygulamada (2) adet pompalı tüfek ve (1) adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir. Yine akşam saatlerinde Okmeydanı Şark Kahvesi bölgesinde güvenlik tedbiri alan emniyet güçlerine yönelik el yapımı parça tesirli (3) adet el bombası atılmış, (1)'i ağır olmak üzere (2) vatandaş, (1) emniyet müdürü ve (6) polis memuru yaralanmıştır."
 

4/ 21