İstanbul'un bir kısmı karanlığa gömüldü

Ataşehir'deki trafo merkezinde bulunan yeraltı kablolarının yanması nedeniyle bölgenin büyük bölümü karanlıkta kaldı.

İstanbul'un bir kısmı karanlığa gömüldü

Ataşehir Küçükbakkalköy'deki trafo merkezinde bulunan yeraltı kablolarının yanması sonucu bölgenin büyük bölümü karanlıkta kaldı.

1/ 6
İstanbul'un bir kısmı karanlığa gömüldü

Alınan bilgiye göre, saat 21.00 sıralarında Türkiye Elektrik İdaresi Anonim Şirketi (TEİAŞ) 4. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü'nün Ataşehir Küçükbakkalköy'deki trafo merkezinde, yeraltındaki kablolarda yanma meydana geldi. Bölgedeki ev ve işyerlerinin elektrikleri kesildi.

2/ 6
İstanbul'un bir kısmı karanlığa gömüldü

BÖLGE KARANLIKTA

Olay yerine Kadıköy, Ümraniye ve Ataşehir itfaiye müfrezelerine ait çok sayıda ekip sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yangına köpük sıkarak müdahale ediyor.
Yangın nedeniyle Ataşehir ve civarındaki bölgenin büyük bölümüne saat 21.00'dan itibaren elektrik verilemiyor.

3/ 6
İstanbul'un bir kısmı karanlığa gömüldü

KADIKÖY BÖLGESİ'NE 2,5 SAAT SONRA KADEMELİ OLARAK ELEKTRİK VERİLMEYE BAŞLANDI

Ataşehir Küçükbakkalköy'deki trafo merkezinde bulunan yeraltı kablolarının yanması nedeniyle saat 20.50'den itibaren elektriği kesilen bölgelere 2,5 saat sonra kademeli olarak enerji verilmeye başlandı.
Türkiye Elektrik İdaresi Anonim Şirketi (TEİAŞ) 4. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü'nün Ataşehir Küçükbakkalköy'deki trafo merkezinde, yeraltındaki kablolarda meydana gelen yanma nedeniyle bölgedeki ev ve işyerlerinin elektrikleri kesildi. Başta Ataşehir olmak üzere, Göztepe, Suadiye, İçerenköy, Caddebostan, Sahrayıcedid, Maltepe'nin bir bölümü, Zümrütevler ve Kayışdağı karanlığa gömüldü. 187 Elektrik Arıza Servisi'nin hatları, vatandaşların yoğun şekilde araması üzerine kilitlendi.
Yangın nedeniyle, trafo merkezine Kadıköy, Ümraniye ve Ataşehir itfaiye müfrezelerine ait çok sayıda ekip sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yangına köpük sıkarak müdahale etti.

4/ 6