İstanbul'un trafik çilesi biter mi

İstanbul trafiği, dozu günbegün artan işkence gibi. Peki, ne olacak bu trafiğin hali?

İstanbul'un trafik çilesi biter mi

İstanbul trafiği, dozu günbegün artan işkence gibi. Peki, ne olacak bu trafiğin hali? İTÜ Karayolu ve Trafik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Murat Ergün, karamsar. “İstanbul için umut yok” diyor. Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Emniyeti Trafik Şubesi ise olanca gücüyle trafiği açmaya çalışıyor. (Hürriyet)

1/ 29
İstanbul'un trafik çilesi biter mi

İTÜ Karayolu ve Trafik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Murat Ergün, İstanbul trafiğinin geleceği için çok karamsar. “Kırmızı alarm. Kısa vadede hiç umut ve çözüm yolu yok. Uzun vadede de ancak metroyla olur.”

2/ 29
İstanbul'un trafik çilesi biter mi

PARÇA PARÇA ÇÖZÜLMEZ İmarı kontrol edemeyince trafiği nasıl kontrol edersiniz? İstanbul nüfusu 15 milyona dayandı. 1997’de İstanbul’un ana planını yaptığımızda, bu nüfusu 2020 için öngörmüştük. 2023’de 25 milyon tahmin ediliyor. 10 yıl sonra ne olacak, önümü göremiyorsam, trafik şöyle çözülür, demem yalandır.’59 günde yaptık’ dedikleri kavşakların hiçbiri çözüm olmadı.

3/ 29
İstanbul'un trafik çilesi biter mi

SIRA 4’ÜNCÜ KÖPRÜDE 4’üncü köprü var sırada. 2’inci ile 3’üncü köprünün arasına yapacaklar. Şu anki çalışmalarında 4’üncüye gittiklerini görüyoruz çünkü güzergâhları var. 3’üncü köprü ve havaalanıyla İstanbul’un ormanları, su kaynakları gidecek. Su kaynağının yanına havaalanı yapılıyor. Vatandaş, musluktan akan suyun litresine 15 lira verecek.

4/ 29