İstanbula ünlü desteği

Ünlülerden Taksim'e destek !

İstanbula ünlü desteği

Oyuncu Halit Ergenç ve oyuncu eşi Bergüzar Korel, Taksim'deki Gezi Parkı'na giderek destekte bulundular.

1/ 6
İstanbula ünlü desteği

Doğanın, toplumun ve bireyin; varlığın, hayatın ve vicdanın birbirinden ayrılamaz tarafları ve birbirlerinin tamamlayıcıları olduğunu düşünürüm. Her birinin diğerinin aklına, duygusuna ve vicdanına sürekli ihtiyacı vardır çünkü. İstanbul Taksim Meydanı Gezi Parkı için de durum aynen böyledir bence. Kentin soluk almasında önemi olan Gezi Parkı'nda şimdi ağaçlar kesiliyor ve doğa yok ediliyor! Bu parkın yerine yapılması düşünülen projeye karar vermeden önce bu kentin insanlarının ‘oyu’na başvurulmalıydı; bu toplumsal ve demokratik bir gerekliliktir. Bireyin direnmesi, üst düzey değerleri koruması için seslenmesi, pasif eylem yöntemini seçerek çadır kurması, müzik yapması kadar doğal bir şey yok. Buna karşılık yönetim kaba kuvvet kullanarak bu insanların çadırlarını yakıp, üzerlerine biber gazı sıkarak hem vahim sonuçlara yol açmış hem de bireyin hak ve özgürlüklerini çiğnemiştir.. Bir doğa tutkunu ve İstanbul'u çok seven biri olarak bu insanların, bu masum direnişçilerin yanında yer alıyorum. YAŞASIN GEZİ PARKI!

2/ 6
İstanbula ünlü desteği

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Gezi Parkı eylemlerine yönelik polis müdahalesini Twitter hesabından yaptığı açıklamayla eleştirdi. Cem Yılmaz,twitter'da , İyiler daima kazanır!Ahaliyi aptal zannetmenin bir neticesi olacaktı elbet!Bu kadar nefret?..daha iyilerimizi nerden bulup getireceksiniz onu merak ediyorum diye yazdı.

3/ 6
İstanbula ünlü desteği

Sezen Aksu bugün Taksim'deki yaşanan olaylara sessiz kalmadı.
Ünlü sanatçı resmi internet adresine bu açıklamayı koydu:
"Uygar dünyada, kent üzerinde yapılacak köklü değişiklikler söz konusu olduğunda, yönetimin, karar sürecine kentin tüm paydaşlarını dahil etmesi ve uzlaşı araması toplumsal barışın kalıcılığı açısından vazgeçilmez bir yöntem halini almıştır. Yönetimin uzlaşı aramak ve dinleme olgunluğunu gösterip birlikte çözüm bulmak yerine, sahip olduğu güç ile vatandaşına şiddet uygulamasını, demokrasiyi ve yıllardır ihtiyacını duyduğumuz toplumsal barışı temelinden zedeleyen ve bizi uygar olmaktan gittikçe uzaklaştıran bir yol olduğuna dikkat çekerek, tüm erk sahiplerini aklıselime ve vicdanlı olmaya davet ediyorum." Sezen Aksu

4/ 6